Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_magic-paris-2978081133

29.02.2012

MAGIC PARIS 2

MAGIC PARIS 2

100 minut

8 francuskich krótkich metraży

29 lutego, godz. 19:00

Fundacja Ad Arte zaprasza na drugą część ekskluzywnego programu złożonego z najlepszych francuskich filmów krótkometrażowych. Pierwsze wydanie ?Magic Paris" zjeździło w 2010 roku całą Polskę, zaskarbiając sobie uznanie widzów, gdziekolwiek zawitało. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kolejną dawkę francuskich specjałów!

?Paryż równa się romans" to popularny mit - ale jak to jest w rzeczywistości? Opowieści o Magicznym Paryżu pokażą wam, że nie jest to takie proste, jak w porzekadle...

Przekonajcie się, odwiedzając Paryż widziany okiem kamery!

W PROGRAMIE:

ALLONS-Y! ALLONZO!

Reż. Camille Moulin-Dupré / 2009 / 8'

Stary mężczyzna z białym psem czyta gazetę na nadmorskiej promenadzie. Idyllę przerywa pojawienie się pięknej kobiety. Ruszając za nią w pogoń bohater trafia do animowanego świata. Hołd dla Jeana-Paula Belmondo.

BAGATELLE

Reż. Christophe Switzer / 2007 / 10'

Najbardziej romantyczna metoda restauracyjnego oszustwa... Rozmawiająca para wchodzi do baru. Dyskusja rozkręca się, mężczyzna pada na kolana w oczekiwaniu na odpowiedź kobiety. W sytuację angażuje się cały lokal...

A CE SOIR

Reż. Olivia Basset / 2009 / 8'

Para budzi się i rozpoczyna codzienne, rutynowe czynności. Niespodziewany brak czegoś zmusi ich jednak do zmiany przyzwyczajeń... Film o tym, jak małe ziarenko piasku może zakłócić przebieg skrupulatnie zaplanowanego porannego rytuału.

LE PLAT A GRATIN

Reż. Rodolphe Tissot / 2006 / 14'

O czym marzy w wolnym czasie młody, atrakcyjny Paryżanin? Laurent, zwykły urzędnik, wiedzie spokojne życie z żoną i dzieckiem. Pewnego dnia zauważa ogłoszenie, które zmieni jego życie... Występuje: Grégoire Leprince-Ringuet.

DIVA ET PIANISTE

Reż. Martin Le Gall / 2000 / 15'

Lekarze są pewni: diwa już nigdy nie zaśpiewa. Straciła głos. Wokalistka i jej pianista, zmuszeni do anulowania szeregu występów, ruszają w drogę. Dla tej dziwnej pary - mizantropa za klawiaturą i niemej, puszystej śpiewaczki - najważniejsze to być razem.

EN ATTENDANT QUE LA PLUIE CESSE

Reż. Charlotte Joulia / 2009 / 9'

Paryż, lato. Niespodziewanie rozpętała się burza z piorunami. Kobieta i mężczyzna stają się zakładnikami wszechmocnej natury, atakującej ich i całe miasto.

HEURES CREUSES

Reż. Sebastien Sort / 2003 / 23'

Franck prowadzi dość nudny żywot. Pewnego dnia znajduje na chodniku przed domem antyczny zegarek. Nic w tym dziwnego. Ale następnego dnia ulicę wypełniają plakaty - informacja o nagrodzie dla znalazcy zgubionego zegarka. Franck zaczyna zastanawiać się, ile w rzeczywistości wart jest przedmiot...

NE M'OUBLIE PAS

Reż. Katia Grivot / 2009 / 19'

Co zapamiętujemy na zawsze z historii miłosnej - pierwsze spojrzenie, pierwszy pocałunek, czy pierwszy taniec? 70-letni Max dzień po dniu traci wspomnienia. Żeby pomóc mu w pamiętaniu rozproszonych faktów, jego żona zostawia mu notatki. A w każdą niedzielę przygotowuje ponowne pierwsze spotkanie z miłością swojego życia...

Buy_ticket
Przycisk_muza