Thumb_restlessmaly245221325

30.12.2011 - 13.01.2012

RESTLESS

RESTLESS

reż. Gus Van Sant

USA 2011


Nieuleczalnie chora na raka, piękna Annabel Cotton (MIA WASIKOWSKA) pełna jest radości życia i umiłowania natury. Natomiast nastoletni Enoch Brae (HENRY HOPPER) po śmierci rodziców w wypadku samochodowym zupełnie stracił wszelkie chęci do życia. Kiedy tych dwoje przypadkowo spotyka się na pogrzebie, pojawia się między nimi niespodziewana nić porozumienia związana z postrzeganiem świata. Światem Enocha jest m.in. jego najlepszy przyjaciel Hiroshi (RY? KASE), który okazuje się być duchem pilota kamikadze. Annabel jest zafascynowana teoriami Karola Darwina i życiem wszelkich stworzeń. Dowiadując się o zbliżającej się śmierci Annabel, Enoch oferuje jej pomoc w zmierzeniu się z ostatnimi chwilami życia, kusząc los, a nawet samą śmierć.

Kiedy pojawia się między nimi uczucie, odważnie stawiają czoła temu, co jeszcze kryje dla nich świat. Walcząc z bólem i gniewem, biorą odwet na życiu i wprowadzają własne zasady. Ich niezwykła podróż zaczyna wkrótce kolidować z nieubłaganym upływem czasu i naturalną koleją losu, jaką ma być śmierć Annabel.

Wyreżyserowany przez Gusa Van Santa, film RESTLESS opowiada o złożonej i poruszającej podróży przez życie Annabel i Enocha, dzięki której będą w stanie zaakceptować samych siebie. Ich związek, który dzielą z przyjaciółmi i rodziną udzieli im najważniejszej lekcji w życiu ? że każdy koniec ma swój własny rodzaj narodzenia się na nowo, a miłość jest nieśmiertelna.

Buy_ticket
Przycisk_muza