Thumb_filmoterapiazsensem__6_

16.02.2020

NOWOCZESNE INTERPRETACJE BALETU | ''ROMEO I JULIA''

Kino Muza, Musicine oraz Pannonia Entertainment Polska zaprasza na pokaz specjalny retransmisji baletu ''ROMEO I JULIA'' w reżyserii Matthew Bourne’a nagranego na deskach Sadler’s Wells Theatre w Londynie w 2019 r. W spektaklu Bourne pokazuje potężny ładunek emocjonalny i uczuciowy dwojga szekspirowskich kochanków, których społeczeństwo chce stłamsić i rozdzielić. Balet został okrzyknięty przez gazetę The Daily Telegraph ''najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tanecznym w 2019 roku''.

Czas trwania: 93 min. (bez przerw)

➡ Niedziela | 16.02 | godz. 18:00 | Sala nr 1
➡ Bilety: 35/25 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji''ROMEO I JULIA''
reż. Matthew Bourne | | 93 min.


''ROMEO I JULIA'' w reżyserii Matthew Bourne’a zostało okrzyknięte przez gazetę The Daily Telegraph ''najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tanecznym w 2019 roku''. Ta pełna pasji i współczesna interpretacja szekspirowskiej historii o miłości i konflikcie umiejscowiona jest w niedalekiej przyszłości w ''Instytucie w Weronie''. Tam ''trudni'' młodzi ludzie zostają zamknięci przez społeczeństwo, które próbuje stłamsić ich ducha młodości, oraz indywidualność. Młodzi kochankowie musza podążyć jednak za głosem swojego serca i zaryzykować wszystko, aby być razem. Ponadczasowa historia zakazanej miłości, tłumionych emocji, oraz młodzieńczych odkryć, została sfilmowana na potrzeby kina na deskach Sadler’s Wells w Londynie.

Pełna młodości, witalności i charakterystycznej narracji Matthew Bourne’a, wspaniali młodzi tancerze z grupy New Adventures, realizujący choreografię Matthew Bourne’a, w kostiumach Leza Brotherstona, z oświetleniem przygotowanym przez Paule’a Constalble’a, z dźwiękiem autorstwa Paula Groothuis’a, oraz aranżacjami muzycznymi Terryego Davies’a, granymi przez Orkiestrę New Adventures pod batutą Bretta Morrisa.

Matthew Bourne to wybitny angielski choreograf, laureat wielu nagród w dziedzinie tańca i musicali, jedyny brytyjski reżyser z nagrodą Tony Award. Mówi się , że jest artystą najbardziej czującym publiczność. Odznaczony przez Królową za zasługi na rzecz wsparcia i promocji tańca. Bourne jest także uznanym tancerzem, a jego współczesne, nowoczesne interpretacje klasycznych baletów wprost olśniewają swym rozmachem i nowatorstwem.Buy_ticket
Przycisk_muza