Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_filmoterapiazsensem

14.11.2019

PLANETA B NIE ISTNIEJE | KRAINA MIODU

Cykl PLANETA B NIE ISTNIEJE powstał nie tylko po to, żeby dać Wam solidną dawkę wiedzy na tematy związane z kryzysem klimatyczny, ale też poczucie, że możemy wspólnie działać, żeby ratować naszą planetę. Dlatego wyjdziemy od rozmowy o kondycji Ziemi, pozycji jaką zajmuje na niej człowiek i naszej odpowiedzialność za obecny stan, ale też zaprezentujemy nowe wizje i alternatywy.

Od listopada do kwietnia raz miesiącu zagłębicie się w kolejny temat, który omówimy pod kątem akcji, które my oraz rząd powinniśmy podjąć, żeby wspólnie cieszyć się pięknem naszej planety w kolejnych pokoleniach. Naszym celem jest pomoc w stworzeniu kolejnego pokolenia liderów, dobrze poinformowanych, świadomych i gotowych do zajęcia właściwego stanowiska oraz podjęcia działań, co obecnie staje się koniecznością. Pamiętajcie, nie jesteście sami. Działamy razem.


➡ Czwartek | 14.10 | godz. 18:00 | Sala nr 1
➡ "KRAINA MIODU" | POKAZ PRZEDPREMIEROWY
➡ Bilety: 8 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


TEMAT MIESIĄCA: 
Czy człowiek jest władcą? Po co dzielić się zasobami z innymi gatunkami.


Po seansie zapraszamy na dyskusję.
Gośćmi spotkania po ''KRAINIE MIODU'' będą: Jarosław Krajewski Mistrz pszczelarstwa i Paulina Sikora z pasieki Sobotni Miód z Soboty (Instagram @Sobotni_miod).

''Pomagamy pszczołom w Sobocie. Kontrolujemy obszar ponad 300 hektarowego gospodarstwa rolnego na którym znajduje się pasieka. Wysiewamy obszar od 15-30ha bufetu roślin miododajnych specjalnie dla pszczół. Ponadto pasieki korzystają z naturalnych dobrodziejstw obszaru NATURA 2000 do którego bezpośrednio przylegamy.
Oferujemy miód, świece i produkty pszczele. Robimy ręcznie świece w pojemnikach szklanych z 100% z wosku pszczelego z bawełnianym knotem. Świece produkujemy bez etykiet, bez plastiku.''

W holu kina będzie stoisko sprzedażowe, a także konkursy z miodem do wygrania w trakcie spotkania.

''KRAINA MIODU''
reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov | Macedonia, 2019 | 87 min.


Kiedy koczownicza rodzina wprowadza się i łamie podstawową zasadę Honeylandu, ostatnia dzika pszczelarka w Europie musi ratować pszczoły i przywrócić naturalną równowagę.

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.Buy_ticket
Przycisk_muza