Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_poster3_hd_copy

22.11.2019 - 23.11.2019

MARATON TRYLOGII ''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI''

Z okazji okrągłej rocznicy 30-lecia premiery drugiej części trylogii ''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI'', zapraszamy fanów i fanki z całej Polski do udziału w jubileuszowym maratonie. Wspólnie obejrzymy wszystkie części, udając się z Marty’m McFly’em i Doktorkiem Emmettem Brownem do lat 50. XX wieku, zwiedzimy na latającej deskorolce odległą przyszłość roku 2015, a także poznamy rzeczywistość Dzikiego Zachodu. Seans współorganizowany jest z  oficjalnym polskim fanklubem trylogii, którego członkowie wygłoszą prelekcję przed pokazem, a także przyjadą do Poznania z gadżetami.

Kiedy myślicie o wehikule czasu, to czy przychodzi Wam do głowy lepszy pomysł niż DeLorean DMC-12? Z perspektywy lat, świadomość, że pierwotnie w scenariuszu ''POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI'' sposobem na podróże w czasie miała być lodówka napędzana energią z eksplozji atomowej, ciężko nie czuć wdzięczności do twórców, że zmienili koncepcję. Reżyser Robert Zemeckis, obok George’a Lucasa i Stevena Spielberga, jest jednym ze współtwórców amerykańskiego nurtu Kina Nowej Przygody.


22 listopada | Seanse o godz. 20:00 | Sala nr 1 
Karnety: 40/45 zł | Na wydarzenia specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.


Plan projekcji:
''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI'' | godz. 20:00 | 116 min. (prelekcja, przerwa 20 min.)
''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI II'' | godz. 22:30 | 108 min. (przerwa 20 min.)
''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI III'' | godz. 00:40 | 118 min.''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI''
reż. Robert Zemeckis | USA, 1985 | 116 min.

W roku 1985 dr Emmett Brown pomaga przyjacielowi Marty`emu McFly przenieść się w czasie. Kiedy nastolatek spotyka w latach 50. swoich rodziców będących licealistami, nie może z tej przygody wyniknąć nic dobrego.
Marty McFly (Michael J. Fox) jest typowym nastolatkiem, ale ma niezwykłego przyjaciela - doktora Emmetta Browna (Christopher Lloyd), który wynalazł wehikuł czasu. W nocy przed centrum handlowym dr Brown pokazuje swój wynalazek Marty'emu. Wygląda on jak udoskonalony samochód, a działa na pluton. Dr Brown zwędził go Libijczykom, którzy chcieli, aby zrobił im bombę atomową. Podczas eksperymentu terroryści zabijają doktora. Marty cudem uchodzi z życiem, ale przenosi się do roku 1955. Szukając dra Browna z lat pięćdziesiątych, natyka się na rodziców i zapobiega ich poznaniu. W wyniku tego może się nigdy nie urodzić...
''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI II''
reż. Robert Zemeckis | USA, 1989 | 108 min.

Doktor Emmett Brown wysyła Marty'ego i Jennifer do roku 2015, by zapobiegli rozpadowi swojej przyszłej rodziny.
Wstrzymaj oddech – rozpoczyna się kontynuacja najbardziej widowiskowej i zmieniającej bieg historii przygody wszechczasów, która udowadnia, że piorun może uderzyć 2 razy! Marty i Doktor (Michael J. Fox i Christopher Lloyd) powoli wylizują się z przeżyć pierwszej przygody z podróżą w czasie kiedy to ponownie wysyłają się w kolejną podróż. Ich próba zmiany przyszłości w 2015 roku powoduje powstanie dziwnej, alternatywnej Hill Valley z 1985 roku gdzie brutal Biff Tannen jest bogaty, wszechwładny i… jest ojcem Marty’ego! Teraz ich jedyną szansą naprawy teraźniejszości jest cofnięcie się ponownie do roku 1955. Ale czy Doktor i Marty mogą to zrobić bez wywołania niebezpiecznego paradoksu czasu, który całkowicie podzieli świat
''POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI III''
reż. Robert Zemeckis | USA, 1990 | 118 min.

Tym razem Dr Brown wylądował na Dzikim Zachodzie.Uwięziony w 1955, po potężnym wybuchu, Marty musi przenieść się do roku 1885, aby uchronić Doca Browna przed przedwczesną śmiercią. Po ataku Indian i wrogo nastawionych mieszkańców miasta, Marty odnajduje Doca Browna jako... kowala. Marty musi podołać nie lada wyzwaniu, aby i powrócić do przyszłości i zabrać z Dzikiego Zachodu Doca, który jest pod urokiem czarującej Clary Clayton.

Buy_ticket
Przycisk_muza