Thumb_night-of-the-ghouls336584898

Transatlantyk: KINO KLASY B "EKSTAZA I MDŁOŚCI" - tylko w Muzie! 6-12 sierpnia

Festiwal Transatlantyk prezentuje: KINO KLASY B "EKSTAZA I MDŁOŚCI"

6-12 sierpnia 2011

Kino Muza, godz.20.30

Bilety: 10 zł (w sprzedaży od 29.07. w kasie kina i na www.ebilet.pl, nie przyjemujemy rezerwacji!)

 

W latach 50 w USA powstał nowy i prężnie rozwijający się przemysł filmowy, realizujący rozrywkowe kino poza faktyczną kontrolą Hollywood. Filmy, które w rzeczywistości były karykaturalnym odbiciem modnych trendów lansowanym przez główny nurt amerykańskiej kinematografii rozrywkowej, stworzyły swój własny, podrabiany styl. Brak pieniędzy i utalentowanej ekipy nie oznaczał braku inwencji ze strony reżyserów i producentów. Pozwalając tym samym utrwalać na taśmie filmowej swoje kalekie fantasmagorie.

Dziki pęd do tworzeniem nowych kolorowych atrakcji zwodził często filmowców na grząskie i niebezpieczne bagna farsy i tandety. Niemniej jednak, wyciągnięte po latach dzieła tych pseudoartystów dają ?paradoksalnie- po raz kolejny powód do niczym nieskrępowanej zabawy dla całej rzeszy nowej młodej widowni.

/Jacek Rokosz/

 

PROGRAM

 

sobota, 6.08.

20.30 Ludzie aligatory, reż. Roy del Ruth,  USA 1959, 74 min. - TRAILER

 

niedziela, 7.08.

20.30 Mózg z planety Arous, reż. Nathan Juran, USA 1957, 71 min. - FRAGMENT FILMU -walka z mózgiem :)

 

poniedziałek, 8.08.

20.30 Noc upiorów, reż. Ed Wood, USA 1959, 69 min. - TRAILER

 

wtorek, 9.08.

20.30 Doctor of Doom, reż. René Cardona, Meksyk 1963, 77 min.

 

środa, 10.08.

20.30 Szybciej koteczku! zabij! zabij!, reż. Rus Meyer, USA 1965, 83 min. - TRAILER

 

czwartek, 11.08.

20.30 Sex Maniac, reż. Dwain Esper, USA 1934, 59 min. - TRAILER

 

piątek, 12.08.

20.30 Ludzie aligatory, reż. Roy del Ruth,  USA 1959, 74 min. - TRAILER

 

 

OPISY

Ludzie aligatory, reż. Roy del Ruth,  USA 1959, 74 min.

Klasyka gatunku ?gumowych potworów?. Szalony naukowiec prowadzi eksperymenty na dzikach aligatorach. Napromieniowuje gady radioaktywnym związkiem kadmu, co zmienia ich budowę molekularną? Dramat nabiera nowych rumieńców, gdy pod super maszynę trafia syn naukowca! Wkrótce mutant rozpoczyna swój posuwisty marsz w stronę kobiecych ofiar.

Mózg z planety Arous, reż. Nathan Juran, USA 1957, 71 min.

Na Ziemie przybywa mózg z kosmosu, który jak trudno się domyślić chce zapanować nad ludzką rasą. Mózg przejmuje władzę nad wybitnym naukowcem. Naukowiec vel Mózg siłą woli niszczy szybujące plastikowe modele samolotów, a w wolnych chwilach próbuje gwałcić ziemskie kobiety. Piloci i kobiety drżyjcie o swoje życie i zdrowie nadciąga Mózg z planety Arous!!!

Noc upiorów, reż. Ed Wood, USA 1959, 69 min.

Ed Wood mistrz tanich produkcji, dyletant wiedzy filmowej, hochsztapler powraca w swoim piatym i ostatnim wyreżyserowanym przez siebie filmie. ?Noc upiorów? przynosi widzom ulubionych aktorów Wooda. Jest Tor Johnson, Criswell, Duke Moore i sam Ed Wood. Główną postacią filmu jest Dr.Acula, który twierdzi, iż potrafi nawiązać kontakt ze zmarłymi.

Doctor of Doom, reż. René Cardona, Meksyk 1963, 77 min.

Opowieść o meksykańskiej grupie luchadorek (kobiety zapaśniczki). Ubrane w obcisłe stroje dziewczęta muszą stoczyć batalie z szalonym doktorem, który próbuje opanować świat? zaczynając od Meksyku. ?Doctor of Doom? to filmowa odpowiedź meksykańskiego przemysłu filmowego na niezwykłą w tym kraju popularność sportów walki.

Szybciej koteczku! zabij! zabij!, reż. Rus Meyer, USA 1965, 83 min.

Dzikie, ostre laski! Szybkie samochody, bijatyki w kurzu pustyni! Przemoc, seks i rock and roll! Trzy tancerki z klubu go-go wybierają się na morderczą wycieczkę. Celem będą mężczyźni? Każda z dziewcząt zaspokaja swoje fantazje: przywódczyni bandy Varla jest sadystką, Rosie to nimfomanka, a Billie szuka miłości?

Sex Maniac, reż. Dwain Esper, USA 1934, 59 min.
W ?Maniaku? wytarta maksyma mówiąca, że ?wszystko może się zdarzyć? nabiera nowego znaczenia.  Tutaj nie tylko fabuła wydaje się być żartem ćwierć inteligenta, ale przede wszystkim po stronie realizatorskiej film bije rekordy dyletantyzmu. Bo gdzie można zobaczyć więcej niedoświetlonych zdjęć, nieostrych ujęć, źle zmontowanych scen?

 

Więcej o filmach...

Buy_ticket
Przycisk_muza