PLANETA B NIE ISTNIEJE

Narrow_thumb_filmoterapiazsensem__8_

PLANETA B NIE ISTNIEJE

CZYM JEST PLANETA B NIE ISTNIEJE?
Cykl PLANETA B NIE ISTNIEJE powstał nie tylko po to, żeby dać Wam solidną dawkę wiedzy na tematy związane z kryzysem klimatyczny, ale też poczucie, że możemy wspólnie działać, żeby ratować naszą planetę. Dlatego wyjdziemy od rozmowy o kondycji Ziemi, pozycji jaką zajmuje na niej człowiek i naszej odpowiedzialność za obecny stan, ale też zaprezentujemy nowe wizje i alternatywy.

Od listopada do kwietnia raz miesiącu zagłębicie się w kolejny temat, który omówimy pod kątem akcji, które my oraz rząd powinniśmy podjąć, żeby wspólnie cieszyć się pięknem naszej planety w kolejnych pokoleniach. Naszym celem jest pomoc w stworzeniu kolejnego pokolenia liderów, dobrze poinformowanych, świadomych i gotowych do zajęcia właściwego stanowiska oraz podjęcia działań, co obecnie staje się koniecznością. Pamiętajcie, nie jesteście sami. Działamy razem.


KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA?
Kino Muza w Poznaniu | Spotkanie raz w miesiącu | Czwartek | godz. 20:00

Bilety: 8 zł


PROGRAM FILMOWY | LISTOPAD 2019

Temat miesiąca: Czy człowiek jest władcą? Po co dzielić się zasobami z innymi gatunkami.


''KRAINA MIODU''
reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov | Macedonia 2019 | 87 min.

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.


ORGANIZATORZY:

Buy_ticket
Przycisk_muza