Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej


INFORMACJE O PROJEKCIE
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Dla starszych uczniów przygotowane są dyskusje po seansach, natomiast najmłodszym proponujemy warsztaty plastyczne. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli w formie scenariuszy lekcyjnych oraz analiz psychologicznych.

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Każdy film, który wchodzi do naszego programu, opisujemy w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy, wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową. W edycji 2018/2019 dostosowaliśmy nasze cykle filmowe do reformy edukacji - do programu skierowanego do szkół gimnazjalnych włączyliśmy nowe klasy 7. W cyklach NHEF znajdzie się również wiele nowych tytułów. Będą to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły, które sprowadzamy do polski specjalnie do naszego programu.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE
• Zapisy na stronie http://panel.nhef.pl/zgloszeni...
• Seanse odbywają się o godz. 9:00 albo o 12:00
• Cena biletów – 10zł od ucznia (nauczyciele wchodzą bezpłatnie)
• Cena karnetów (opcjonalne) – 60zł płatne „z góry” za 7 filmowy cykl (karnety nie podlegają zwrotowi ani rozliczeniom w wypadku nieobecności); płatności za karnety przyjmujemy od 5 października.
• Nauczyciele wchodzą bezpłatnie
• Czas trwania:
   o Prelekcja 10-15 minut,
   o Czas trwania seansu - uzależniony od filmu,
   o Dyskusja po filmie (dla klas 7 SP oraz starszych) 10-20 minut,
   o Warsztaty dla przedszkoli 45-60 minut (seans w dużej sali nr 1, warsztaty w sali nr 3; warsztaty odbywają się średnio jeden raz / grupę / w danym cyklu).
• Istnieje możliwość przyjścia na pojedynczy seans filmowy z jedną z grup (proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
• Istnieje możliwość przyjścia na indywidualnie zorganizowany seans lub cykl w wybranym przez Państwa terminie (dotyczy grup min. 70 osobowych).

Szczegółowe informacje na temat filmów i cykli: https://nhef.pl/baza-filmow dydaktyczne do pobrania: https://nhef.pl/materialy-dyda...

Katalog 2019/2020 oraz materiały do innych, nie związanych z NHEF filmami: https://drive.google.com/drive...

Zapraszamy!

KONTAKT
Stanisław Kandulski
Koordynator projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
muzaedukacja@kandulski.com.pl
kom. +48 500269896

Buy_ticket
Przycisk_muza