Thumb_projekt_bez_tytu_u__9_

09.06.2019

KINO&WINO | WINO WE KRWI

Wydarzenie zapowiada nowy cykl w Kinie Muza realizowany z Fundacją SPOT. Każde spotkanie stanowi połączenie seansu filmowego o tematyce winiarskiej i kulinarnej, z prelekcją ludzi profesjonalnie lub hobbistycznie zajmujących się winem.

Niedziela | 9 czerwca | godz. 18:30
➡ 
Sala nr 1 (parter)
➡ Wstęp wolny | Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina, w dniu projekcji

WINO WE KRWI” (OUR BLOOD IS WINE)
reż. Emily Railsback | USA 2018 | 108 min.

Filmowiec Emily Railsback i wielokrotnie nagradzany sommelier Jeremy Quinn ponieważ badają odrodzenie 8000-letnich tradycji winiarskich, które Gruzja prawie utraciła w okresie rządów sowieckich. Używając dyskretnej technologii iPhone'a, Railsback tworzy intymną relację ukazującą gruzińską wieś, zawiłe i odporne społeczeństwo, które przetrwało regularną inwazję obcych wielokrotnie próbujących wymazać gruzińską kulturę. Ożywienie tradycyjnego winiarstwa jest główną siłą napędzającą ten potężny, niezależny i autonomiczny naród w poszukiwaniu tożsamości XXI wieku.

Film zaprezentowany zostanie w ramach Festiwalu Polskie wina vol. 6 / 2019, który odbywa się w SPOT.

Prelegent spotkania:

Zviad Glonti – urodzony w 1971 w Tbilisi, w Gruzji. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Tbilisi na Wydziale Grafiki oraz w Bratysławie. Od 2000 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, karykaturą i grafiką. Miłośnik wina.

Buy_ticket
Przycisk_muza