Thumb_hd_filmy__1_

12.05.2019

NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM | NSK

Zapraszamy na projekcję filmu "NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM" w reżyserii Pawła Łozińskiego, który odbędzie się w Kino Muza w Poznaniu w ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Hanną Maciąg — odtwórczynią roli córki — oraz z psychoterapeutką i psycholożką Anną Olszewską-Konopą, które poprowadzi Paulina Skorupska.
Porozmawiamy nie tylko o procesie filmowym, ale przede wszystkim o komunikacji między matką a córką, wychowaniu i wzajemnym (nie)zrozumieniu. Spojrzymy na film nie tylko z perspektywy artystycznej, ale i naukowej.

Niedziela | 12 maja | godz. 18:00
Wstęp wolny | Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina od 12 maja

"NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM"
reż. Paweł Łoziński | Polska 2016 | 76 min.

Co kryje się pod słowem "miłość"? Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

Nowa Siła Kuratorska to festiwal artystyczny tworzony przez studentki ostatniego roku Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Jest to projekt podsumowujący naukę na specjalizacji kuratorskiej. Całość nadzoruje dr Agata Siwiak - znana kuratorka sztuk performatywnych. Odbywający się od 10 lat festiwal, jest nie tylko okazją dla postawienia pierwszych kroków przez kolejne pokolenie kuratorów. To namysł nad tym czego brakuje w przestrzeni kultury, między innymi nam, mieszkańcom i mieszkankom Poznania. To próba uzupełnienia oferty kulturalnej miasta. Podczas pracy nad festiwalem myślimy o tym, czego może nam brakować i o czym powinniśmy porozmawiać.

Hanna Maciąg — urodzona w 1990 r. polska aktorka, kostiumografka i artystka wideo. Laureatka XXII Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2016 r. za rolę w spektaklu Dybuk w reżyserii Anny Smolar.

Anna Olszewska-Konopa — absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykłada na poznańskim Collegium da Vinci i Uniwersytecie Artystycznym. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i warsztatowo z młodzieżą i dorosłymi. W pracy łączy podejście systemowe, narracyjne, elementy Analizy Transakcyjnej i Filmoterapię.

Paulina Skorupska — teatrolożka, absolwentka Wiedzy o teatrze oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe Psychologia społeczna w praktyce oraz szkolenie Arteterapia i twórczy rozwój na Uniwersytecie SWPS. Doktorantka w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM. Od 2014 r. kuratorka projektu społeczno-artystycznego Performanse wspólne.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Instytut Teatru i Sztuki Mediów
Stowarzyszenie Wspólne
Miasto Poznań
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Buy_ticket
Przycisk_muza