Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_filmoterapiazsensem3_powr_tdelfin

18.04.2019

FILMOTERAPIA Z SENSEM | POETKA Z ARABII

Zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.

Kolejne spotkanie:
Czwartek | 18.04 | godz. 20.00
➡ Bilety: 18/15/12 zł

Celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy psychologów oraz kulturoznawców i filmoznawców z Uniwersytet SWPS.

Osoby, które wypełnią narzędzia oraz będą uczestniczyć w co najmniej pięciu spotkaniach w tym sezonie, otrzymają certyfikat odbycia kursu filmoterapii – szczegóły na www.kinomuza.pl

"POETKA Z ARABII" (THE POETESS)
reż. Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff | Niemcy 2017 | 90 min.

Bronią Hissy Hilal, domorosłej poetki, są słowa. Kobieta decyduje się wziąć udział w telewizyjnym show „Million’s Poet”, nadawanym w Abu Dhabi, największym konkursie poetyckim w świecie arabskim, zdominowanym przez mężczyzn. W swojej poezji Hilal krytykuje patriarchat i ekstremizmy. Nie widzimy przy tym jej twarzy, nie ma paszportu, nie może prowadzić samochodu, każda jej aktywność wymaga zgody męża. Jak zdobyła wiedzę i odwagę, aby zaryzykować swoje życie i wkroczyć na scenę? Oto jej historia.

Spotkanie w kwietniu poprowadzą:

Łukasz Raszewski – z zawodu lekarz radioterapeuta, z pasji kinoman i filmoterapeuta. 

dr hab. Maurycy Zajęcki, prof. Uniwersytetu SWPS – prawnik, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Zajmuje się historią i filozofią prawa. W kręgu jego zainteresowań jest teoria wykładni prawa oraz kultura prawna Chin.

dr Maciej Kościelniak
- Psycholog. Specjalizuje się w szeroko pojętej psychologii społecznej, psychologii wpływu społecznego oraz ekonomii behawioralnej. Zajmuje się problematyką wyboru ścieżki kariery i przekwalifikowania zawodowego. Na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej, umiejętności akademickich (z wykorzystaniem IT) oraz metodologii badań psychologicznych i statystyki – zaawansowana.

➡ Jak zdobyć certyfikat Filmoterapii z Sensem? ⬅
Krok 1. Po obejrzanym filmie z cyklu Filmoterapii z Sensem wypełnij narzędzia. Wersja online na stronie http://filmoterapia.pl/wez-udz... 
Krok 2. Przyjdź na kolejny pokaz, pokaż wypełnione narzędzia i wtedy otrzymasz pieczątkę.
Krok 3. Certyfikat otrzymuje osoba, która zobaczyła 5 filmów z cyklu, wypełniła do każdego z nich narzędzia i zebrała pieczątki.

Czas trwania spotkania po filmie: ok. 60 minut. Więcej informacji: http://kinomuza.pl/muza_cycles..Buy_ticket
Przycisk_muza