Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_hd_filmy

20.03.2019

GIRL | POKAZ SPECJALNY I DYSKUSJA

Kino Muza w Poznaniu, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Uniwersytet SWPS zapraszają na wyjątkowy pokaz przedpremierowy filmu "GIRL" Lukasa Dhonta. Po seansie odbędzie się dyskusja, której panelistami będą osoba związana z Grupa Stonewall - Tash Lisiecki, a także mgr Michał Pozdał z Uniwersytet SWPS.

Patronat nad pokazem filmu "GIRL" i spotkaniem objął Sexedpl.

Środa | 20.03 | godz. 19:30
➡ Bilety: 18/15/12 zł*

*Na wydarzenia specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

"GIRL"
reż. Lukas Dhont | Belgia, Holandia, 2018 | 105 min.

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu. ''GIRL'' Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. Dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

''GIRL'' to historia inspirowana prawdziwą biografią.


GŁOSY PRASY:

Trudno się otrząsnąć z wrażenia jakie ten film robi, debiut roku! - "POLITYKA"

Lekcja miłości, z której warto robić notatki. - "VOGUE"

Budzi refleksje i prowokuje do poszukiwania nowych rozwiązań dla społeczeństwa. - "MOVIEWAY"

NAGRODY:

• Cannes 2018: najlepszy film sekcji 'Un Certain Regard', Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego, najlepszy aktor Victor Polster, nagroda dla najlepszego debiutanta Lukas Dhont

• Europejska Akademia Filmowa 2018: Europejskie odkrycie roku

• MFF w San Sebastián 2018: nagroda publiczności - najlepszy film europejski

W DYSKUSJI PO PROJEKCJI UDZIAŁ WEZMĄ:

Michał Pozdał
Psychoterapeuta, seksuolog. Wykładowca Uniwersytetu SWPS. Założyciel Instytutu Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach, autor książki „Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta”. Ekspert Sexedpl.


Tash Lisiecki
Osoba transpłciowa będąca w samym środku procedur związanych z prawną tranzycją. Interesuje się filmami, zarówno w zakresie ich tworzenia jak i analizy. Ma ukończone studium policealne na Warszawskiej Szkole Filmowej.

ORGANIZATORZY POKAZU:

Buy_ticket
Przycisk_muza