Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_lynch-portret-male1168396335

DKF KAMERA: David Lynch! 11 stycznia g.19 i 21

DKF KAMERA prezentuje DAVIDA LYNCHA

wtorek 11 stycznia

 

?Nie powinniśmy oceniać artysty po tym, w co wierzy i czy się starzeje. Sądzę, że jego filmy są świetne i trzeba zachować rozróżnienie pomiędzy nim jako artystą i nauczycielem duchowym. Uważam, że jest wielkim twórcą, ale nie jest wielkim nauczycielem duchowym. Jest za to prawdziwym idealistą...? David Sieveking ? reżyser filmu ?David chce odlecieć?.

 

g.19.00 - DAVID CHCE ODLECIEĆ

reżyseria: David Sieveking, Niemcy/Austria/Szwajcaria, 2009, 96 min.
Młody niemiecki filmowiec ? David jest zafascynowany Davidem Lynchem i postanawia poznać mistrza. Udaje się na jego wykład o medytacji transcendentalnej. Lynch jest jej zagorzałym propagatorem. Praktykuje ją od lat, wierząc, że to najlepsza droga do spełnienia, a także istotne źródło artystycznej inspiracji. David postanawia wniknąć w głąb zjawiska i poznać prawdziwe oblicze medytacji transcendentalnej. Aranżuje spotkanie z Lynchem, w wyniku którego przechodzi głęboką przemianę.

 

g.21.00 - BLUE VELVET

reż. David Lynch, USA 1986, 116 min.
Młody mieszkaniec spokojnego, amerykańskiego miasteczka przypadkowo znajduje ucięte ludzkie ucho. Makabryczne odkrycie staje się początkiem "prywatnego śledztwa", które zaprowadzi go w mroczny świat występku, szantażu i zbrodni, ukryty pod powierzchnią prowincjonalnej sielskości... Oryginalny, nakręcony z ogromną wyobraźnią plastyczną, choć miejscami nieco dziwaczny. Bohater zstępuje z ciekawością do schowanego za fasadą Raju - Piekła, gdzie odraza miesza się z fascynacją.

 

Karnet na dwa seanse: 20 zł.

Buy_ticket
Przycisk_muza