Thumb_filmoterapiazsensem3_dzieci_stwo

20.12.2018

FILMOTERAPIA Z SENSEM | CZYŚCICIELE INTERNETU

Zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.

Kolejne spotkanie:
➡ Czwartek | 20.12 | godz. 20.00
➡ Bilety: 18/15/12 zł

Celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy psychologów oraz kulturoznawców i filmoznawców z Uniwersytet SWPS.

Osoby, które wypełnią narzędzia oraz będą uczestniczyć w co najmniej pięciu spotkaniach w tym sezonie, otrzymają certyfikat odbycia kursu filmoterapii – szczegóły na www.kinomuza.pl


''CZYŚCICIELE INTERNETU''
reż. Moritz Riesewieck, Hans Block | Brazylia, Niemcy, 2018 | 88 min.
Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?Spotkanie w grudniu poprowadzi: 
dr Anna Michniuk - pedagog, psycholog. Członkini Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. Studia doktoranckie ukończyła na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do niedawna nauczyciel języka angielskiego w klasach 0-3 SP w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. Prowadzi również zajęcia dla studentów Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Obecnie pracuje jako adiunkt w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielopolskim oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2008-2014 współpracowała z mediami. Najpierw pracowała w Radiu Eska, później w Telewizji Polskiej S.A. Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących edukacyjnych kontekstów nowych mediów. Ekspert w Sieci Edukacji Cyfrowej "Komet@".➡ Jak zdobyć certyfikat Filmoterapii z Sensem? ⬅
Krok 1. Po obejrzanym filmie z cyklu Filmoterapii z Sensem wypełnij narzędzia. Wersja online na stronie http://filmoterapia.pl/wez-udz... 2. Przyjdź na kolejny pokaz, pokaż wypełnione narzędzia i wtedy otrzymasz pieczątkę.Krok 3. Certyfikat otrzymuje osoba, która zobaczyła 5 filmów z cyklu, wypełniła do każdego z nich narzędzia i zebrała pieczątki.


Czas trwania spotkania po filmie: ok. 60 minut. 


Więcej informacji: http://kinomuza.pl/muza_cycles...

Buy_ticket
Przycisk_muza