Thumb_sofia

18.11.2018

SOFIA | PRZEDPREMIERA W WYSOKIMI OBCASAMI

Razem z dystrybutorem Best Film oraz wysokieobcasy zapraszamy na wyjątkowy pokaz przedpremierowy filmu "SOFIA" Meryem Benm'Barek-Aloïsi w Kino Muza w Poznaniu. 

Obraz ten wygrał nagrodę za najlepszy scenariusz w przeglądzie Un Certain Regard, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes 2018. Zadaniem tej sekcji jest odkrywanie młodych teantów w świecie kina, a także wspieranie twórczości innowacyjnej i śmiałej. Laureaci lub laureatki przeglądy otrzymują grant, który pozwala dystrybuować film na terenie Francji.
"SOFIA" otrzymała również nagrodę Young Film Critics podczas tegorocznej edycji Transatlantyk Festival.

Zobaczcie koniecznie tę feministyczną opowieść o młodej kobiecie z Maroka, która musi zmierzyć się nie tylko z pytaniem czego sama pragnie, ale również w wymogami społeczeństwa, w którym egzystuje.


Niedziela | 18 listopada | godz. 18:30
Bilety: 18/15/12 zł*

*Z aktualnym numerem Wysokich Obcasów (weekend 17-18 listopada) bilety w cenie 12 zł. ♀


"SOFIA"
reż. Meryem Benm'Barek-Aloïsi | Francja, Katar, 2018 | 80 min.

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm'Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.


Buy_ticket
Przycisk_muza