Thumb_cinemaparadiso

17.11.2018

CINEMA PARADISO | 110 LAT KINA MUZA

W ramach obchodów 110 lat Kina Muza w Poznaniu | Jubileuszowy program filmowy, zapraszamy na projekcję najpiękniejszego filmu o miłości do kina jaki kiedykolwiek powstał! "CINEMA PARADISO" (reż. Giuseppe Tornatore) obejrzymy w Kino Muza w Poznaniu, dokładnie w 30. rocznicę dnia, w którym odbyła się światowa premiera tego tytułu. Zobaczcie film o sentymencie do taśmy filmowej 35 mm i do analogowych projektorów, ze wzruszającą muzyką Ennio Morricone w tle. 

Przed seansem jak zwykle nie zabraknie urodzinowej lampki wina i prelekcji, która wprowadzi Was w świat filmu. 


Sobota | 17 listopada | godz. 21:00
Bilety: 18/15/12 zł


CINEMA PARADISO” (Nuovo cinema Paradiso)
reż. Giuseppe Tornatore | Francja, Włochy 1988 | 123 min.
SEANS W 30. ROCZNICĘ ŚWIATOWEJ PREMIERY FILMU

Praktycznie do roku 2011, taśma filmowa 35 mm była standardowym formatem wyświetlania filmów w Polsce. Podstawowy materiał projekcyjny, który został opracowany jeszcze przed pierwszym pokazem komercyjnym braci Lumière, stanowił podstawę wyświetlania filmów w kinach przez cały XX wiek. Z biegiem lat udoskonalono funkcjonalność taśmy, m.in. umieszczając na niej ścieżkę dźwiękową oraz zmieniając materiał bazowy na taki, który nie jest łatwopalny.

Trudno o film, który opowiadałby piękniej o miłości do kina i pracy w nim, aniżeli włoski „CINEMA PARADISO” Giuseppe Tornatore. Opowieść o przyjaźni małego chłopca z kinooperatorem Alfredo wprowadza widzów w magiczny świat klatek filmowych oraz prawdziwych pasjonatów, pracujących w kinach z powołania. Kultową ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował mistrz Ennio Morricone.

Po 30. latach, które upłynęły od światowej premiery, ta rozgrywająca się w małym włoskim miasteczku historia nabrała silnie nostalgicznego charakteru, ponieważ przywołuje czas, który bezpowrotnie przeminął. Mimo to daje dużą nadzieję, że wciąż jeszcze można spoglądać na kino oczami małego Totò.

Buy_ticket
Przycisk_muza