Thumb_filmoterapiazsensem3_dzieci_stwo

15.11.2018

FILMOTERAPIA Z SENSEM | DZIECIŃSTWO

Zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.

Kolejne spotkanie:
➡ Czwartek | 15.11 | godz. 20.00
➡ Bilety: 18/15/12 zł

Celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy psychologów oraz kulturoznawców i filmoznawców z Uniwersytet SWPS.

Osoby, które wypełnią narzędzia oraz będą uczestniczyć w co najmniej pięciu spotkaniach w tym sezonie, otrzymają certyfikat odbycia kursu filmoterapii – szczegóły na www.kinomuza.pl


DZIECIŃSTWO
reż. Margreth Olin | Norwegia 2017 | 90 min.
Dorastanie wymaga czasu. Zgodnie z pedagogiką waldorfską, dzieci rozwijają się poprzez swobodną twórczą zabawę. Proces wychowania i nauczania powinien uwzględniać ich indywidualne cechy, zainteresowania i zamiłowania oraz unikać ocen na rzecz aktywnego wspierania we wszystkich sferach rozwoju. Film przedstawia jedno z norweskich przedszkoli w stylu waldorfskim o nazwie Aurora, w którym dzieci mogą być sobą.


Spotkanie w listopadzie poprowadzi:

dr Aleksandra Dopierała - Doktor psychologii. W pracy naukowej zajmuje się empatią na przestrzeni rozwoju człowieka. Analizuje jak różne czynniki związane z osobą empatyzującą, osobą cierpiącą jak i kontekstem sytuacji wpływają na proces empatyczny u dzieci i dorosłych. Interesuje się rozwojem moralności i kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Psycholog praktyk. Ukończyła szkolenia psychoterapii w nurcie systemowym, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Bajkoterapeutka. Prowadzi rozmowy w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Koordynuje program rozwoju społeczno-emocjonalnego w jednej z poznańskich szkół podstawowych w trosce o to, aby czas spędzony w szkole był nie tylko ciekawy edukacyjnie, ale także rozwijał i pielęgnował kompetencje miękkie.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z psychologii rozwoju człowieka, procesów poznawczych i afektywnych oraz psychologii i poradnictwa w edukacji.


➡ Jak zdobyć certyfikat Filmoterapii z Sensem? ⬅
Krok 1. Po obejrzanym filmie z cyklu Filmoterapii z Sensem wypełnij narzędzia. Wersja online na stronie http://filmoterapia.pl/wez-udz... 2. Przyjdź na kolejny pokaz, pokaż wypełnione narzędzia i wtedy otrzymasz pieczątkę.Krok 3. Certyfikat otrzymuje osoba, która zobaczyła 5 filmów z cyklu, wypełniła do każdego z nich narzędzia i zebrała pieczątki.

Czas trwania spotkania po filmie: ok. 60 minut. Więcej informacji: http://kinomuza.pl/muza_cycles...

Buy_ticket
Przycisk_muza