Thumb_winylenadziedzi_cu

12.08.2018

#NIC: TARG TYSIĄCE WINYLI NA DZIEDZIŃCU

W trakcie festiwalu NIC SIĘ TU NIE DZIEJE, zapraszamy Was na targ TYSIĄCE WINYLI na dziedzińcu Kina Muza. Jak zwykle nie zabraknie perełek, promocyjnych cen i tysięcy płyt do przeszukiwania!
W godzinach 12:00-18:00 będziecie mogli/mogły szperać i wynajdywać utwory ulubionych wykonawców i wykonawczyń na analogowym nośniku! Nie zabraknie również gramofonu, na którym można przetestować każdą płytę, a który swoim graniem umili nam również to letnie popołudnie. Spragnionych zaprosimy do stojącego na dziedzińcu baru Restauracji Antresola, gdzie znajdzie się nie tylko coś z pysznego z bąbelkami, ale również dużo słodkiego ciasta!

Do zobaczenia w muzycznej krainie, w którą przeistoczymy tego dnia nasz kinowy dziedziniec!


---------------------


Wydarzenia towarzyszące: 

MUZYCZNA PROJEKCJA PLENEROWA Z PSAMI
• „AMERICAN HONEY
reż. Andrea Arnold | USA, Wielka Brytania, 2016 | 158 min.

11 sierpnia | godz. 22:00
Dziedziniec Kina Muza na Masztalarskiej
Bilety: 10 zł

Nastoletnia Star (Sasha Lane) ucieka z domu i dołącza do grupy młodych ludzi, którzy podróżują przez Amerykę i zarabiają na życie sprzedażą prenumerat czasopism. Nocują w motelach, szukają przygód, bawią się w rytmie radiowych przebojów. Ich liderką jest Krystal (Riley Keough), decydująca o podziale zadań, i o tym, komu wolno będzie pozostać w grupie. Jej prawą ręką jest Jake (Shia LeBoeuf), który coraz bardziej zbliża się do Star. Podczas wspólnych eskapad bohaterowie igrają z prawem, jednocześnie narażając się zazdrosnej o ich relację Krystal.

Zwiastun:


MUZYCZNA PROJEKCJA PLENEROWA Z PSAMI
• „BUENA VISTA SOCIAL CLUB
reż. Wim Wenders | Francja, Kuba, Niemcy, USA, Wielka Brytania, 1999 | 101 min.

12 sierpnia | godz. 22:00
Dziedziniec Kina Muza na Masztalarskiej
Bilety: 10 zł

Wiekowym kubańskim muzykom składa wizytę amerykański gitarzysta Ry Cooder. Namawia ich do nagrania tytułowego albumu, a gdy ten odnosi sukces, także do dwóch występów na żywo – w Amsterdamie i w Nowym Jorku. Wim Wenders, prywatnie wieloletni przyjaciel Coodera, dokumentuje w swoim filmie ich występy, a także przeżycie, jakim jest dla artystów pierwsza podróż do USA – kraju geograficznie bliskiego, jednak niedostępnego Kubańczykom ze względu na polityczne napięcia. W Buena Vista Social Club pojawiają się między innymi legendarni Ibrahim Ferrer, Rubén González Fontanills, Eliades Ochoa, Omara Portuondo i Compay Segundo, których kariery zostały wskrzeszone dzięki tej fascynującej muzycznej przygodzie.

Zwiastun:


PROJEKCJA DOKUMENTU MUZYCZNEGO
• „SCORE – MUZYKA FILMOWA
reż. Matt Schrader | USA, 2016 | 94 min.

12 sierpnia | godz. 13:30
Kino Muza na Masztalarskiej
Bilety: 15 zł

Score to skomponowana pod dany film muzyczna partytura, która staje się jego bijącym sercem. Mimo iż większość widzów i widzek nie analizuje muzyki, którą słyszy w trakcie oglądania, to jej obecność ma niesamowity wpływ na narracje i dramaturgię oglądanego obrazu. Za pomocą dźwięków steruje się emocjami widowni, budując napięcie, wywołując smutek oraz śmiech. W filmie dokumentalnym zobaczymy wywiady z najsłynniejszymi kompozytorami i kompozytorkami muzyki filmowej, którzy opowiadają o pracy przy najbardziej znanych filmach oraz serialach telewizyjnych w historii. Na ekranie zobaczymy m.in. Hansa Zimmera, George`a Lucasa, Thomasa Newmana, Rachel Portman, Johna Debney`a oraz Danny`ego Elfmana.

Zwiastun:


PROJEKCJA DOKUMENTU Z IGGYM POPEM W ROLI NARRATORA
• „FILM O NICZYM
reż. Boris Mitic | Serbia, 2017 | 78 min.

12 sierpnia | godz. 15:30
Kino Muza na Masztalarskiej
Bilety: 15 zł

Jak pokazać Nic? Wydaje się to zadaniem ekstremalnie trudnym. Film to seria krótkich, głównie statycznych ujęć nakręconych przez 62 operatorów (m.n. Vitalija Mansky’ego i Michaela Glawoggera) w różnych miejscach w 70 krajach, na których widać lub czuć tytułowe Nic. Chodzi o to, aby widz doświadczył pozytywnego potencjału Niczego na swój indywidualny sposób, poprzez czystą kinową przyjemność. Ścieżkę dźwiękową filmu stanowi muzyka The Tiger Lillies, a głosem monologu Nicości jest sam Iggy Pop.

Zwiastun:

Buy_ticket
Przycisk_muza