Thumb_wonderwoman_gif1

11.08.2018

#NIC: WARSZTAT DLA KOBIET Z ELEMENTAMI WENDO

ZNAJDŹ WONDER WOMAN W SOBIE!
WARSZTAT Z ELEMENTAMI WENDO - SAMOOBRONY I ASERTYWNOŚCI DLA KOBIET

Każda z nas może być jak Wonder Woman, bo każda z nas może odkryć w sobie jej siłę i odwagę. Umiejętność wyznaczania i ochrony własnych granic niekoniecznie jest związana z niezwykłymi mocami, wprawą w walce wręcz czy wybitną szybkością. Siła, tak jak Wonder Woman ma wiele odcieni, także tych, które stereotypowo wcale się z nią nie kojarzą.

Przyjdź na warsztat z elementami WenDo i poczuj swoją moc!

WenDo jest wyjątkową metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji, w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.

WenDo pomaga nauczyć się:

• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
• rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
• podejmowania decyzji
• reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
• samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet* niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie wymaga szczególnych umiejętności, przygotowania sportowego czy szerokiej wiedzy. Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie uczestniczyły dotąd w warsztacie WenDo.

Obowiązują zapisy, które odbywają się w kasie Kina Muza: muza@kinomuza.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 sierpnia 2018 r.


Czas trwania: 240 minut

Udział w warsztacie jest bezpłatny.
W warsztacie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
Ilość miejsc ograniczona.

*powyżej 18 lat


---------------------

Prowadzące:

Magda Szewciów - certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, jako trenerka zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy (w tym seksualnej) i przeciwdziałania dyskryminacji. Ukończyła Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych oraz Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN. Odbyła roczny staż w The Haven Wolverhampton – pozarządowej organizacji wspierającej kobiety i ich dzieci doznające przemocy i/lub bezdomości, działającej na terenie Wolverhampton i West Midlands w Anglii.

Lena Bielska – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i consent, trenerka dramy stosowanej. Prowadzi warsztaty herstoryczne, gender a media, płeć a kino polskie i amerykańskie, płeć w reklamie. Założycielka start-up’u Brzydkie Słowa – platformy podcastingowej zajmującej się audycjami o tematyce zmiany społecznej i wzmacniania kobiet oraz różnorodności społecznej. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Pasjonatka teatru, sztuki współczesnej, nowych mediów oraz pracy na rzecz zmiany, siostrzeństwa i empowermentu.


Matronat nad wydarzeniem objęła inicjatywa MamyGłos.


---------------------


Wydarzenie towarzyszące:

PROJEKCJA FILMU DOKUMENTALNEGO
WONDER WOMEN! THE UNTOLD STORY OF AMERICAN SUPERHEROINES
reż. Kristy Guevara-Flanagan | USA | 2012 | 79 min.

11 sierpnia | godz. 17:00
Kino Muza na Masztalarskiej
Bilety: 15 zł

Wychodząc od genezy, historii i dziedzictwa postaci Wonder Woman, Kristy Guevara-Flanagan opowiada w swoim dokumencie o amerykańskich superbohaterkach – zarówno fikcyjnych, jak i tych, które zapracowały na to miano w prawdziwym życiu. W Wonder Women! reżyserka z feministycznej perspektywy przygląda się kulturze komiksu w USA i zadaje pytanie o rolę kobiety w ramach tego zdominowanego przez męski punkt widzenia gatunku.

Zwiastun:

Buy_ticket
Przycisk_muza