Thumb_wallacegromit_1

11.08.2018

#NIC: DZIECIAKI ANIMUJĄ! WARSZTAT ANIMACJI POKLATKOWEJ

W trakcie warsztatów, dzieci będą miały szansę ożywienia świata fantazji stworzonego własnoręcznie z użyciem dobrze im znanego materiału – plasteliny oraz techniki poklatkowej.

Poklatkowa technika realizacji to klasyczna metoda stosowana w filmie animowanym. Stworzona jest na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator przekształca nieznacznie położenie fotografowanego obiektu względem nieruchomego tła, tworząc po połączeniu klatek wrażenie ruchu. Ta prosta metoda umożliwia dzieciom poznanie świata filmu animowanego od strony twórcy i stworzenie własnego ruchomego obrazu. Efekty swojej pracy uczestniczy obejrzą na dużym ekranie w towarzystwie opiekunów. Warsztaty poprowadzi animatorka - Monika Kuczyniecka.

Czas trwania: 240 minut
Wiek: 7+ 
Bilety: 20 zł | Liczba uczestników ograniczona


---------------------

O PROWADZĄCEJ:

Monika Kuczyniecka - ur. 1982 r. w Bydgoszczy absolwentka ASP w Poznaniu. Obroniła dyplom w I pracowni filmu animowanego.
Zajmuje się szeroko pojętym „Plasticine Designem”, który obejmuje animację, ilustrację i małą formę rzeźbiarską z plasteliny. Autorka teledsków m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Czesława Mozila, Voo Voo, Dagadana, Na Górze. Od kilku lat prowadzi także autorskie warsztaty animacji poklatkowej z użyciem plasteliny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które oparte są w głównej mierze na własnym doświadczeniu artystycznym. Miłośniczka filmów Nicka Parka.Teledysk Moniki do utworu „BANG BANG” Voo Voo:
https://www.youtube.com/watch?v=1RPfZiRSaR4 Kadr z filmu autorstwa Moniki Kuczynieckiej:


Buy_ticket
Przycisk_muza