Thumb_cannes-2018-hirokazu-kore-eda-un-habitue-enfin-sacre

14.06.2018

PRZYZWOICIE TANI CZWARTEK Z HIROKAZU KOREEDĄ

PRZYZWOICIE TANI CZWARTEK Z REŻYSEREM FILMU NAGRODZONEGO ZŁOTĄ PALMĄ W CANNES 2018 - HIROKAZU KOREEDĄ

Podczas tegorocznego festiwalu w Cannes Złotą Palmę otrzymał film japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy - "MANBIKI KAZOKU". W ramach kolejnego Przyzwoicie Taniego Czwartku w Kinie Muza, 14 czerwca pokazujemy retrospektywę wcześniejszych obrazów reżysera. 

W programie: 

godz. 18:45 | "NASZA MŁODSZA SIOSTRA" | reż. Hirokazu Koreeda | Japonia 2015 | 128 min.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

godz. 21:00 | "JAK OJCIEC I SYN" | reż. Hirokazu Koreeda | Japonia 2013 | 120 min.

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?


Buy_ticket
Przycisk_muza