Thumb_hummus

20.05.2018

HUMMUS | SIMCHAT CHAJIM FESTIVAL #2018

HUMMUS | SIMCHAT CHAJIM FESTIVAL #2018
PO SEANSIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM - ORENEM ROSENFELDEM


Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "HUMMUS" Orena Rosenfelda. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem (tłumaczone na język polski). Wydarzenie odbywa się w ramach SIMCHAT CHAJIM FESTIVAL #2018.


Niedziela | 20.05 | godz. 18.00
WSTĘP WOLNY
| Bezpłatne wejściówki wydawane w kasie kina od 13 maja, od godziny 12:00

Siódma edycja Simchat Chajim Festival #2018 rozpocznie się 17 maja, który po raz pierwszy zagości w Poznaniu. Festiwal kultury żydowskiej porwie uczestników w wyjątkową podróż w świat sztuki, muzyki, kuchni i niesamowitych osobowości. Przez 11 dni odbędzie się blisko 40 wydarzeń, nie tylko w Poznaniu, ale również w Jarocinie i Krotoszynie. Dzięki tegorocznym wydarzeniom festiwalowa publiczność pozna nie tylko artystów i gości z Polski, ale również z Izraela i Stanów Zjednoczonych!

W programie Festiwalu nie brak odwołań do współczesności, czyli niezwykłych filmów, aromatycznej kuchni i różnorodnej muzyki. Wielowymiarowa idea to właśnie: koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, pokazy filmowe, spotkania z ludźmi sztuki i kultury oraz wykłady. Simchat Chajim to „radość życia”, poszukiwanie oraz odnajdywanie jej w różnych przejawach sztuki i kultury, to także dialog przeszłości z teraźniejszością.


HUMMUS
reż. Oren Rosenfeld | USA, Izrael 2015 | 72 min.
W filmie „HUMMUS” poznajemy trzy główne postaci – ciężko pracującą muzułmankę, zawsze uśmiechniętego Żyda i młodego chrześcijańskiego Araba w ciągłym poszukiwaniu znaczenia życia. Pomimo historycznych i kulturowych różnic, wszystkich ich łączy jedno - namiętna miłość do hummusu! Film przedstawia także Oliviera – francuskiego benedyktyna, który poszukuje prawdziwego i najsmaczniejszego hummusu, a także Aluf Abira – hip-hopowca posiadającego czarny pas 6-ego dan, który ma dość zabawną wizję geopolitycznej mocy cieciorki. Ponad religijnymi i politycznymi różnicami, „HUMMUS” pokazuje wzruszające osobiste historie ludzi, którzy żyją swoim życiem i kochają swój hummus.


Oren Rosenfeld - urodził się w 1976 roku. Jest doświadczonym i odznaczonym dokumentalistą, producentem/ reżyserem. Od 1999 roku pracował jako fotoreporter przedstawiając główne wydarzenia z Izraela i regionu. Jego praca była instrumentanym fotograficznym dokumentowaniem Drugiej Intifady. W 2010 założył Holy Land Productions, która zdobyła liczne nagrody I stała się jedną z głównych firm produkcyjnych w regionie. Rosenfeld robił dokumenty dla BBC, VICE News, National Geographic oraz innych dużych kanałów światowych. "HUMMUS" jest jego pierwszym pełnometrażowym dokumentem. Obecnie pracuje nad nowym filmem: "ŚWIĘCI WEGANIE".Organizator: Stowarzyszenie Krotochwile
Współpraca: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy

Buy_ticket
Przycisk_muza