Thumb_matka1

17.03.2018

GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA | POKAZ I SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA – THE BEST OF VOL.1 | POKAZ I SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

NAJLEPSZE SZKOLNE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE OSTATNICH LAT
Sobota | 17 marca | godz. 17.00

MATKA” | reż. Łukasz Ostalski | Polska 2013 | 30 min.
Nagrodzona wieloma nagrodami, z fenomenalną tytułową rolą Danuty Stenki. Małgorzata – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn, narkoman, potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

KONIEC WIDZENIA” | reż. Grzegorz Mołda | Polska 2017 | 15 min.
Nominowany do Złotej Palmy w Konkursie filmów krótkometrażowych na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes. Historia Marty pracującej w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem pomiędzy ojcem a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.

MIĘDZY NAMI” | reż. Maciej Miller | Polska 2017 | 30 min.
Przejmujący dokument o parze dwudziestolatków spodziewających się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

DZIEŃ BABCI” | reż. Miłosz Sakowski | Polska 2015 | 30 min.
Zdobywca 28 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i zagranicą. Jeden z głównych bohaterów, Tomek, wyłudza od starszej pani pieniądze metodą „na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowi układ. Chłopak dostanie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić, czy kobieta ma opiekę rodziny…

Biogramy:

Łukasz Ostalski, "MATKA" - reżyser, ur. 1980 Gdańsk - Absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim, reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej (2013) oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy (2014). Za krótkometrażowy film "MATKA" otrzymał m.in. Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny za "trzymającą w napięciu opowieść o konflikcie tragicznym" na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" (2013) oraz Nagrodę "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna (2013). Reżyser serialu telewizyjnego "NIANIA W WIELKIM MIEŚCIE".

Maciej Miller, “MIĘDZY NAMI” - reżyser - ur. 1994 Olsztyn, autor krótkich form audiowizualnych. Absolwent Gdyńskiej Szkoły filmowej, a "Między Nami" to jego film dyplomowy. Obecnie student filozofii. Były słuchacz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Otrzymał nagrodę specjalną na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA oraz nominację w niezależnym konkursie filmów krótkometrażowych 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. "MIĘDZY NAMI" został zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu na 34. Busan International Short Film Festival.

Miłosz Sakowski, "DZIEŃ BABCI" - reżyser Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pięć lat pracował jako reporter w gdańskim ośrodku TVN24. W międzyczasie tworzył krótkie formy fabularne i dokumentalne. "DZIEŃ BABCI" - zdobywca 28 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą.
Dzień babci" zdobył uznanie jurorów m.in. także na festiwalach: 34. „Młodzi i Film” w Koszalinie (Jantar za krótkometrażowy film fabularny, Nagroda Dziennikarzy dla filmu krótkometrażowego), Sopot Film Festival (Najlepszy Film Krótkometrażowy), „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych), 25. Festiwalu Filmów Wschodnioeuropejskich w Cottbus ( Nagroda Specjalna) oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Durbanie (Najlepszy Film Krótkometrażowy)

Rafał Fudalej, "MATKA" - aktor - 1985 Kraków, w 2008 ukończył studia na Wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.
W latach 2003-2005 występował w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W 2003 roku, jako osiemnastolatek, zadebiutował rolą Ignasia w "TANGU" Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Zagrał w kilkunastu filmach

Zosia Domalik, "KONIEC WIDZENIA" - Mimo młodego wieku Domalik ma na koncie kilka ról i regularnie pojawia się na małym ekranie. Widzowie mogli zobaczyć ją w "PIERWSZEJ MIŁOŚCI", "CZASIE HONORU", "O MNIE SIĘ NIE MARTW", a nawet w "PLEBANII". Równie dobrze radzi sobie na wielkim ekranie. Zadebiutowała w głośnym "MIEŚCIE 44", ale mimo to wciąż częściej pojawia się na deskach teatru niż w kinowych hitach. "KONIEC WIDZENIA" z udziałem Zosi był pokazany podczas Międzyanrodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w konkursie filmów krótkometrażowych.

Marcin Kubawski: Scenarzysta i story edytor. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu Kursu Scenopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej rozpoczął pracę jako scenarzysta przy projektach serialowych i fabularnych. Był współscenarzystą oraz story edytorem serii „PAKT” dla HBO Polska. Film „DZIEŃ BABCI”, którego jest współautorem, zdobył kilkadziesiąt nagród na najważniejszych festiwalach w kraju i zagranicą, a dzięki wygranej na Foyle Film Festiwal może ubiegać się o nominację do przyszłorocznych Oscarów. Obecnie wraz z reżyserem Miłoszem Sakowskim pracuje nad autorskim serialem „TRAUMA”, który jako jedyny polski projekt zakwalifikował się do programu TorinoFilmLab i będzie prezentowany na festiwalu Séries Mania w Paryżu.

Buy_ticket
Przycisk_muza