Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_plakatfestiwalu5smakow55370221

Festiwal Pięć Smaków, 12-15 listopada

4. Festiwal Filmowy "Pięć Smaków"

Już jesienią, Festiwal Filmowy ?Pięć Smaków? po raz czwarty zabierze swoich widzów w niezwykłą podróż do Azji. W tym roku osią programu będzie kino Singapuru a najważniejszą sekcją - przegląd współczesnego kina koreańskiego, Taste of Korea, przygotowany we współpracy z Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei. Zaprezentujemy m.in. najlepsze filmy nagradzanego na Festiwalu w Cannes Erica Khoo (m.in. My Magic, Be with me), jak i dzieła debiutujących twórców. Również w tym roku znajdą się w programie festiwalu kolejne tytuły z Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Festiwal odbędzie się w Warszawie 26 października - 1 listopada w kinach Muranów i KINO.LAB.

W listopadzie "Pięć Smaków" zagości również w Krakowie (Kino Pod Baranami), Katowicach (Kino Światowid) oraz w Poznaniu (Kino Muza).

PROGRAM - POZNAŃ

piątek 12.11

21.00 JESTEM CYBORGIEM I TO JEST O.K.
(Saibogujiman kwenchana), reż. Park Chan-wook, Korea Płd. 2006, 105 min

Ta surrealistyczna love story stanowi kolejny dowód nieokiełznanej fantazji Park Chan-wooka, eksplozję twórczych pomysłów i smakowitą zabawę różnymi gatunkami: od melodramatu po science-fiction. Film pełen groteskowego humoru, metaforycznego przekazu i pozytywnej hipnotyzującej energii.
Film był pokazywany w sekcji NOCNE SZALEŃSTWO na Festiwalu ENH.

 

sobota 13.11

20.00 SEN
(Bi-mong), reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa 2008, 95 min.

Kim Ki-duk zaprasza widzów do filmowego snu, misternie budując wysmakowaną wizualnie opowieść o uczuciu łączącym dwoje osamotnionych bohaterów. Fikcja przeplata się tu z rzeczywistością, sen przenika z jawą, a teraźniejszość ? z reminiscencjami przeszłości.

 

TAJSKA NOC GROZY (karnet: 22 zł):
22.00 ALONE
reżyseria: Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom, Tajlandia 2007, 90 min.

Alone opowiada historię kobiety próbującej zacząć nowe życie po przeprowadzce z Tajlandii do Korei. Zaczyna odczuwać, że nie jest sama? Pim ? główna bohaterka, miała kiedyś syjamską bliźniaczkę Ploi, która zmarła podczas operacji rozdzielania. Kobieta z niepokojem odkrywa, że zmarła siostra zaczyna ją nawiedzać. Jednak Ploi nie jest typowym duchem? Połączenie filmu psychologicznego z horrorem.

23.30 SHUTTER ? WIDMO
reż. Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom, Tajlandia, 2004, 97 min.

Akcja filmu zaczyna się, kiedy młody fotograf Tun wraca ze swoją dziewczyną Jane z zakrapianej alkoholem imprezy. Potrącają samochodem młodą kobietę i przerażeni uciekają z miejsca wypadku. Później starają się wieść normalne życie. Jane dręczą koszmary senne, Tun odkrywa dziwne smugi na fotografiach, przypominające twarz zabitej przez nich dziewczyny. Przyjaciele pary zaczynają ginąć w dziwnych okolicznościach?

 

niedziela 14.11

18.30 OAZA
(Oasis), reż: Lee Chang-dong, Korea Płd. 2002, 132 min

Film przynosi krytyczną diagnozę koreańskiego społeczeństwa, punktując powierzchowność stosunków między ludźmi, rosnącą alienację i brak akceptacji dla inności. Reżyser z powodzeniem wskrzesza formułę gorzkiego miłosnego dramatu, która dotychczas z porównywalną mocą wybrzmiewała tylko w kinie Rainera Wernera Fassbindera.

 

21.00 PONAD CZASEM
(Chun nyun hack), reż. Im Kwon-taek, Korea Płd. 2007, 106 min.

Najnowszy film nestora azjatyckiego kina Im Kwon-taeka jest dokładnie setnym tytułem w jego karierze. Skrawki tajemniczych wspomnień głównego bohatera, przeplatających się z teraźniejszością, składają się na osobistą wizję historii kraju ? rozdartego przez wojnę i żyjącego w cieniu gwałtownych polityczno-społecznych zmian.

 

poniedziałek 15.11

19.00 SZCZEKAJĄCE PSY NIGDY NIE GRYZĄ
(Flandersui gae), reż. Bong Joon-ho, Korea Płd. 2000, 106 min.

Głównym bohaterem pełnometrażowego debiutu Bonga Joon-ho jest bezrobotny i lekko sfrustrowany naukowiec Yun-ju, marzący o pracy na uniwersytecie. Wspólnie z ciężarną żoną mieszka w potężnym, nowoczesnym bloku. Jedną z obsesji mężczyzny stają się odgłosy nieustannie szczekających na jego osiedlu psów, których pewnego dnia postanawia się pozbyć.

 

21.00 TUTAJ
reż. Ho Tzu Nyen, Singapur 2009, 86 min.

Jesteśmy świadkami morderstwa. Jeden z głównych bohaterów filmu, zabijając swoją żonę, ma wrażenie, jakby oglądał film. Pod wpływem traumatycznego zdarzenia traci głos. Celem reżysera jest wywołanie u widza konsternacji, zatrzymanie zwyczajnego procesu myślowego, popchnięcie go ku nowym obszarom.

 

www.piecsmakow.pl

 

Recenzje filmów przeglądu możecie przeczytać na portalu Filmaster.

Buy_ticket
Przycisk_muza