Thumb_15

07.12.2017

PRZYZWOICIE TANI CZWARTEK Z WOODY`M ALLENEM

BILETY: 8 ZŁ | NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI

W tygodniu premiery najnowszego obrazu Woody`ego Allena - "NA KARUZELI ŻYCIA", postanowiliśmy przypomnieć Wam film sprzed czterech lat, w którym reżyser stworzył jedne z ciekawszych kreacji aktorskich. Razem z Cate Blanchett (Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za tę rolę) oraz Sally Hawkins, przeanalizujemy wspólnie jak wiele może różnić dwie siostry.godz. 16:00 | "BLUE JASMINE" | reż. Woody Allen | USA, 2013 | 98 min.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera.

Wkrótce siostra pozna rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczną zabiegać temperamentny lekarz (Michael Stuhlbarg) i szarmancki dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard), zafascynowany jej urodą i arystokratycznym szykiem. Zawiłe relacje męsko-damskie staną się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody'ego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swoich bohaterów.


Buy_ticket
Przycisk_muza