Thumb_dno_1

25.05.2017

​The Lord of the Stars


The Lord of the Stars to parodia fantasy w reżyserii Jarosława Cyby. Pomimo angielskiej nazwy jest produkcją całkowicie amatorską, niezależną i zrealizowaną z własnych środków, przy wsparciu grupy przyjaciół, członków AKF Zagłębie oraz znanych twarzy polskiego kabaretu m.in.: Joannę Kołaczkowską, Roberta Górskiego, Roberta Korólczyka czy Igora Kwiatkowskiego, którzy użyczyli głosu bohaterom filmu. Typowy filmowy pastisz, do którego przygotowania trwały aż 10 lat, posiadający wszelkie elementy niezbędne do powstania superprodukcji, w tym amerykańską flagę. Twórcą tytułu, autorem scenariusza, reżyserem, lecz także operatorem, montażystą i odtwórcą kilku ról w filmie, aspirującym do miana przeboju, jest Jarek Cyba – lider Kabaretu DNO.

W filmie znajdziemy nie tylko nawiązania do znanych scen i motywów z wielu kultowych filmów, ale także ze wszech miar absurdalne poczucie humoru. Jak przystało na produkcję fantasy, nie zabraknie również znamienitych postaci w tym: Gandalfa, Golluma, Wiedźmina, Conana, Shreka i Don Kichota. Film niewątpliwie utrzymany jest w stylu komedii Marka Koterskiego oraz klimatu Latającego Cyrku Monthy Pythona.

O fabule filmu:
Gdzieś w sąsiedztwie naszego świata, istnieje bajeczny świat – Medioland. Świat podobny do naszego, tętniący życiem równie bajecznych istot i wszelkich innych stworzeń. Mieszkańcy Mediolandu jednak z niepokojem patrzą na to, co zaczyna dziać się z ich ostoją spokoju. Znikające bez śladu istoty, wszechogarniająca wszystkich mieszkańców groza i refleksja nad tym, co może przynieść albo nie przynieść kolejny dzień.
Niespodziewanie do Mediolandu, trafia jeden z najodważniejszych, o ile nie najodważniejszy bohater, sławetny Don Kichot. To on, na swój sposób, nie tylko będzie chciał rozwikłać zagadkę mrożącą krew w żyłach ale i pokonać „TEGO”, który całą sławę chce przywłaszczyć tylko sobie.


Kabaret DNO powstał w 1996 roku w Dąbrowie Górniczej.Obecnie tworzą go: Jarosław Cyba, Wojciech Stala i Adam Mrozowicz, od niedawna również iKrzysiek Korzeniecki.
Na swoim koncie maja kilkanaście Nagród Publiczności, największą liczbę Złotych Koryt Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, wygranie PAKI na przełomie wieków, kilka prestiżowych nagród zadotychczasową pracę i wkład w rozwój kultury.

Buy_ticket
Przycisk_muza