Thumb_cannes2017logo

17.05.2017 - 27.05.2017

Joanna Piotrowiak w jury CICAE w Cannes!

Joanna Piotrowiak w jury CICAE Festiwalu Filmowego w Cannes!

Joanna Piotrowiak od czterech lat pracuje w Estradzie Poznańskiej jako zastępczyni kierowniczki Kina Muza, zajmuje się programem i czuwa nad sprawami administracyjnymi. Od półtora roku prowadzi projekt rozbudowy kina, tyle już trwa jego skomplikowany etap przygotowawczy. W dniach 17-27 maja będzie miała zaszczyt pracować w międzynarodowym jury kiniarzy podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jury będzie składało się z trzech przedstawicieli kin, należących do stowarzyszenia CICAE, oprócz Joanny Piotrowiak w jury zasiądą reprezentanci z Litwy i Francji.
W kanałach mediów społecznościowych Muzy będzie można śledzić festiwalowe poczynania naszej przedstawicielki. A ponieważ Cannes rządzi się swoimi prawami, także w zakresie obowiązujących strojów, otrzymaliśmy wsparcie firmy Solar, która zadba o odpowiednie stylizacje na najbardziej uroczyste momenty pobytu Joanny Piotrowiak na Festiwalu. Już czekamy niecierpliwie na zdjęcia z czerwonego dywanu, a naszemu Partnerowi serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!


CICAE (Confédération Internationale des Cinémas d’Art et d’Essai) to międzynarodowe stowarzyszenie, które działa od 1955 roku i zrzesza 2000 kin (3000 ekranów) w 30 krajach w Europie, Ameryce Południowej i Północnej oraz Azji. Jego misją jest promowanie sztuki filmowej i bronienie prawa do różnorodności kulturowej.
Nagroda CICAE - ART CINEMA AWARD jest przyznawana na głównych europejskich festiwalach filmowych przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą programerzy niezależnych kin. Zadaniem tego jury jest wspieranie młodych twórców oraz produkcji pochodzących z mniej rozpoznawalnych krajów.


Joanna Piotrowiak – absolwentka specjalności filmoznawczej na filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zajmowała się produkcją festiwali: Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, a także projektem edukacyjnym Akademia Ale Kino!. Za swoją największą produkcyjną przygodę uważa jednak zorganizowanie w 2005 r. Przeglądu Filmów Polskich w Irkucku, w Rosji. Przez wiele lat związana była ze środowiskiem poznańskich NGO.
Od 2013 roku pracuje jako zastępczyni kierowniczki Kina Muza w Poznaniu, zajmując się programowaniem (m.in. pomysłodawczyni cyklu Kino Polskie wg Tomasza Raczka) oraz administracją, a obecnie także rozbudową kina o dwie nowe sale.


Prowadzi prelekcje w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i spotkania z artystami. Jest jednym z pomysłodawców wspólnej inicjatywy poznańskich kin studyjnych - nowego wydarzenia filmowego Nic Się Tu Nie Dzieje, za którą otrzymała nagrodę Kiniarza Roku 2016.
Relaksuje się czytając książki, lubi spacerować po lesie, uprawia mały warzywniak i praktykuje jogę.

Buy_ticket
Przycisk_muza