Thumb_fotonoticia_20160828113054_640

27.05.2017 - 01.06.2017

​AFRYKAMERA 2017

AFRYKAMERA 2017
KINO MUZA 27.05-1.06.2017

12. odsłona Festiwalu AfryKamera dedykowana jest Ghanie.

PROGRAM 2017:
CZARNA GWIAZDA - GHANA: filmowy hołd złożony jednej z najsilniejszych afrykańskich demokracji. Odbedą się polskie premiery takich tytułów jak "CHILDREN OF THE MOUNTAIN" reż. Priscilla Anany (Najlepszy Debiut TRIBECA 2016), "GILBERTE'S WORLD" reż. David E. Masterwille i "THE CURSED ONES" reż. Nana Obiry Yeboah (Najlepszy Reżyser AMAA 2016).

POSTACIE AFRYKI: pokażemy Wam Afrykę poprzez wybitne postaci oraz zwykłych ludzi, którzy swym działaniem zwalczają uprzedzenia i stereotypy.

Festiwal AfryKamera to interdyscyplinarne wydarzenie skupiające ludzi zafascynowanych wielobarwną kulturą Afryki. Jest pierwszym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej festiwalem filmowym, który promuje kino afrykańskie. W ramach blisko 70-ciu projekcji na terenie całej Polski prezentujemy filmy fabularne, krótkometrażowe i dokumenty. Ponadto, organizujemy wystawy, koncerty, spotkania autorskie, odczyty literackie, debaty oraz pokazy multimedialne.


BANGAOLOGIA - NAUKA O STYLU

reż. Coréon Dú | Angola | 85 min.

AFRYKAMERA 2017

Jeden z najbardziej kolorowych i estetycznie porywających dokumentów prosto z serca Afryki. Coréon Dú - 32-letni angolski reżyser, model, projektant i artysta - z miłością i pasją opowiada o modowym fenomenie jego kraju. Słowo „pospolitość” nie istnieje w słowniku Angolów, liczy się jego odwrotność - „banga”.

Kup bilet

PRZEKLĘCI

reż. Nana Obiri Yeboah | Ghana | 100 min.

AFRYKAMERA 2017

Zmęczony życiem dziennikarz Godwin w poszukiwaniu tematu trafia do małej, zagubionej na prowincji wioski. Lecz zamiast relacjonować tradycyjny rytuał łowiecki, u boku młodego kleryka zaangażuje się w obronę piętnastoletniej dziewczyny, oskarżonej przez miejscowego pastora o czary i w efekcie skazanej na śmierć.

Kup bilet

KEMTIYU-CHEIKH ANTA

reż. Ousmane William Mbaye | Senegal, Francja | 94 min.

AFRYKAMERA 2017

Nazywano go „faraonem wiedzy”. Studiował matematykę, filozofię, chemię, fizykę, ale największą jego pasją stała się egiptologia. Jego teorie szły pod prąd dominującej narracji kolonialnej

Kup bilet

POCIĄG SOLI I CUKRU

reż. Licinio Azevedo | Portugalia, Francja, Brazylia, RPA, Mozambik | 93 min.

AFRYKAMERA 2017

"The Train of Salt and Sugar” szturmem zdobył festiwale filmowe. Raz określany był na nich mianem „afrykańskie love story”, innym razem - pierwszym afrykańskim westernem. Niezależnie od gatunkowej klasyfikacji, imponuje skrupulatność, z jaką reżyser oddał ówczesną rzeczywistość, przesiąkniętą wszechobecnym konfliktem.

Kup bilet
Buy_ticket
Przycisk_muza