Thumb_8135_1.7

18.05.2017 - 21.05.2017

​Weekend z Millenium Doc Against Gravity

Weekend z Millenium Doc Against Gravity

18-21.05.2017

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Po raz czternasty zapraszają w podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych .Tegorocznym hasłem jest: ODERWIJ SIĘ! – od przyzwyczajeń i stereotypów, aby otworzyć się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy: kino dokumentalne.

Wśród filmów znalazły się między innymi: nagrodzony na festiwalu w Sundance, Ostatni w Aleppo, opowiadający o pracy Białych Hełmów w Syrii; Amatorzy w Kosmosie, o dwóch przyjaciołach, którzy budują amatorską rakietę do lotów w kosmos; czy film Niemieckie życie, konfesyjny i bliski portret Brunhildy Pomsel - sekretarki Goebbelsa. W programie znalazły się obrazy intymne, Jak spotkać syrenę to osobista podróż na morze, które zabrało brata reżyserki, Coco Schrijber. Film zawdzięcza piękną kinematografię autorowi zdjęć takich obrazów jak Scena ciszy. Zaprezentujemy również bardziej sensacyjne filmy dokumentalne, jak Wszystkie rządy kłamią, który skupia się na amerykańskim niezależnym dziennikarstwie politycznym. W programie weekendu znajdzie się również pięknie nakręcona, na pograniczu fikcji i dokumentu, Kraina oświeconych - film zabiera nas w podróż po Afganistanie u boku żyjącego w górach gangu kilkunastoletnich chłopców.


Czwartek 18.05
21.00 Niemieckie życie

Piątek 19.05
18.00 Ostatni w Aleppo I po seansue spotkanie "Syria- porozmawiajmy o pokoju" poprowadzą Joanna Spychała i Paulina Kuntze z Humans of Aleppo

Sobota 20.05.
14.30 Jak spotkać syrenę
16.15 Amatorzy w kosmosie

Niedziela 21.05.
15.45 Kraina oświeconych
17.15 Wszystkie rządy kłamią

Buy_ticket
Przycisk_muza