Thumb_zupe_nie_nowy

16.12.2015

FILOZOFICZNE ŚRODY | ZUPEŁNIE NOWY TESTAMENT

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.Najbliższa debata filozoficzna odbędzie się 16 grudnia. Na te ciekawe i z pewnością owocne spotkania zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i lubiących podyskutować.

Uczestnicy zobaczą film Zupełnie nowy testament
reż. Jaco Van Dormael
Belgia, Francja, Luksemburg, 2015 | 113 min.

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

Kapitalnie zabawny film, który o źle urządzonym świecie opowiada językiem „Amelii”.
P. T. Felis, „Gazeta Wyborcza”

Bóg z puszką piwa przed kompem -
rewelacja festiwalu w Cannes! Wspaniały film.
T. Sobolewski, „Gazeta Wyborcza"

Machina Myśli - portal internetowy poświęcony hybrydowym zagadnieniom z zakresu filozofii-nauki-sztuki. Działa od kwietnia 2014 roku. Działalność portalu jest realizowana poprzez szeroko rozumianą popularyzację (publikacje tekstów, warsztaty, seminaria, konferencje, spotkania dyskusyjno-filmowe itp.) oraz promowanie postawy krytycznego i twórczego myślenia-działania.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Mroczkowski
Wieczny wędrowiec. Aktualnie realizuje swoje filozoficzne pasje w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu jako doktorant (2013). Autor pracy "Anty-psychiatria: filozofia i praktyka". Współzałożyciel i redaktor kolektywu myślowego Machina Myśli. Zainteresowania: filozofia stawania się, zoe, posthumanizm, transhumanizm, nowy materializm, estetyka egzystencji, poststrukturalizm, szeroko rozumiana cielesność i eksperymenty z nią związane.

Zapraszamy!

Buy_ticket
Przycisk_muza