Thumb_noces_04_press

28.01.2017 - 29.01.2017

​IFF LIVE ROTTERDAM 2017


IFF LIVE ROTTERDAM W KINIE MUZA

Po raz kolejny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie w Poznaniu.
Wyświetlimy projekcje dwóch premierowych filmów, które odbędą się jednocześnie w kinach w całej Europie podczas trwania 46. MFF w Rotterdamie (IFFR). Dzięki transmisji na żywo widzowie zobaczą na ekranie twórców filmów, a po każdym seansie będą mogli uczestniczyć w Q&A za pośrednictwem Twittera.

28.01 | 16:00
THE MAN I
premiera filmu i transmisja spotkania z twórcami
reż. Charlotte Sieling | Dania 2017

Simon jest królem sceny artystycznej w Danii. Odnosi sukcesy, jest bogaty, ma piękną żonę i młodą kochankę. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się - Casper, który okazuje się jego synem. Casper, światowej sławy artysta uliczny, o pseudonimie The Ghost, szturmem zjednuje sobie wszystkich znawców sztuki. Sytuacja prowokuje Simona do podjęcia rękawicy i rozpoczęcia rywalizacji z synem. Film podejmuje wątek bezlitosnej walki na gruncie ojciec-syn. Wbrew wszelkim oczekiwaniom, sytuacja sprawia, że Simon i Casper zaczynają odbudowywać relacje.

29.01 | 16:00
THE WEDDING I
premiera filmu i transmisja spotkania z twórcami
reż. Stephan Streker | Belgia, Francja, Luksemburg, Pakistan 2016

Zahira, osiemnastoletnia pakistańska dziewczyna zachodzi w ciążę, którą pragnie utrzymać. Jej brat Amir, który jest również jej powiernikiem, obiecuje jej pomóc. Jednak rodzice mają inne pomysł na przyszłość młodej dziewczyny. Film jest przejmującym portretem drugiego pokolenia imigrantów, który przypomina grecką tragedię, we współczesnej Brukseli.


Buy_ticket
Przycisk_muza