Thumb_027a727ded1fcb44931e68c223b79c10

03.01.2017 - 31.01.2017

DKF KAMERA: SZTUKI WSZELAKIE

DKF KAMERA | Cykl: Sztuki wszelakie
Każdy wtorek stycznia 21:00
Bilety 12 zł

W styczniu poświęcimy naszą uwagę sztukom wszelakim. Nakreślimy pełny obraz dyskusji w „Powidokach”. Nadstawimy uszu na argumenty przy okazji „Jarocin. Po co wolność”. Narrację kontynuować będziemy, oglądając „Geniusza”. Z innej perspektywy spojrzymy dzięki „Soli Ziemi”, a ostatecznie i tak ulegniemy emocjom i rzucimy się w taneczny wir przy „Rize”. By ożywić debatę zaprosimy gości, reprezentantów poszczególnych dziedzin, którzy wspomogą nas wiedzą i doświadczeniem.

03.01 JAROCIN. PO CO WOLNOŚĆ
reż. Leszek Gnoiński, Marek Gajczak | Polska 2016 | 109 min.

Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność
jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności
tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze

Gość: Michał Wiraszko - wokalista i gitarzysta, frontman poznańskiego zespołu Muchy. W latach 2008 – 2010 dyrektor artystyczny Festiwalu w
Jarocinie

10.01 - SÓL ZIEMI
reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders | Brazylia, Francja, Włochy , 2014 | 110 min.

Sebastiao Salgado przez 40 lat podróżował po świecie dokumentując ludzkość w
okresie dramatycznych zmian. Film pokazuje jego życie i twórczość w niezwykle
wizualny sposób.

Gość: Erik Witsoe – Amerykanin mieszkający i pracujący w Poznaniu. Jego pasją jest fotografia. Jego zdjęcia Poznania zachwycają nie tylko Poznaniaków.

17.01 - GENIUSZ
reż. Michael Grandage | USA, Wielka Brytania, 2016 | 104 min.

Oparta na faktach historia życia Maxa Perkinsa (Colin Firth) i jego przyjaźni z Thomasem Wolfem (Jude Law). Max jest redaktorem literackim, który zajmuje się wyszukiwaniem i wspieraniem pisarzy. Znajduje młodych, niedoświadczonych artystów, by z jego pomocą stali się gwiazdami wielkiego kalibru.

Gość: Kuba Wojtaszczyk - kulturoznawca, absolwent gender studies, pisarz, autor książek „Portret trumienny” i „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć”. Głos 20-30 latków?

24.01 – POWIDOKI
reż. Andrzej Wajda | Polska, 2016 | 98 min.

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się
socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

Gość: profesor UAP Marek Haładuda - ur. 1961, studiował w PWSSP w Poznaniu, uzyskując w 1988 dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia. W l. 1989-1990 kształcił się w Ecole de Beaux-Arts w Paryżu, w pracowni malarstwa Alberta Zavaro.

31.01 – RIZE
Reż. David LaChapelle | USA, Wielka Brytania 2005 | 86 min.

"Rize" jest kroniką niezwykłego zjawiska, które narodziło się na ulicach Los Angeles - krumpingu i clowningu - dwóch pokrewnych, lecz odrębnych stylów tanecznych. LaChapelle rejestruje nie tylko uliczne bitwy taneczne, ale również zgłębia tajniki skomplikowanych zasad obowiązujących w South Central L.A.

Gość: Krystyna Lama Szydłowska - Pracowała między innymi z Isabelle Shad przy spektaklu “Collective Jumps”, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi “Up side down”, Janem Komasą i Mikołajem MIkołajczykiem “Ksenofonia. Symfonia dla Innego.” Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Działa na pograniczu dyscyplin ("Długi stół - posiłek performatywny" przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą.

Buy_ticket
Przycisk_muza