Thumb_pfc_logo_m

03.11.2016

Poznańskie filmy 2015/16 – przegląd i dyskusja

#jesieńfilmowa
Poznańskie filmy 2015/16 – przegląd i dyskusja

Zapraszamy do udziału w przeglądzie filmów krótkometrażowych, które powstały dzięki wsparciu Poznan Film Commission (www.poznanfilmcommission.pl). Podczas wydarzenia zostaną pokazane dwa zestawy filmów.W pierwszym zaprezentujemy projekty stworzone przez studentów kierunku Produkcja filmowa w Collegium da Vinci. Pierwsi w historii absolwenci jednego z pierwszych filmowych kierunków w Poznaniu, z pomocą organizacyjną Poznan Film Commission, stworzyli etiudy finansowane z funduszu uczelni. W drugim programie pokażemy filmy finansowane w 2015 r. przez REGIONALNY FUNDUSZ FILMOWY POZNAŃ prowadzony przez Poznan Film Commission. Są to produkcje związane z Poznaniem poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim miejsce realizacji. Po dofinansowanie mogli zgłaszać się twórcy projektów filmów i seriali fabularnych, filmów dokumentalnych, animowanych na różnych etapach produkcji, a także teledysków muzycznych.

Wszystkie filmy przedstawione na obydwu pokazach są zróżnicowane tematycznie i gatunkowo, a ich wspólnym mianownikiem jest Miasto Poznań. Większość z nich będzie pokazywana publicznie po raz pierwszy zaś po każdym programie odbędzie się krótka dyskusja z twórcami.

Partnerzy: Poznan Film Commission, Estrada Poznańska, Miasto Poznań.

Wstęp wolny: bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed seansem.


Pokaz odbywa się w ramach JESIENI FILMOWEJ, która obejmuje ponad dwa miesiące rozproszonych wydarzeń filmowych i audiowizualnych na terenie całego Poznania. Widzowie obejrzą nowe, w tym także premierowe produkcje balansujące na granicy tradycyjnych i eksperymentalnych form filmowych, wezmą udział w spotkaniach z zaproszonymi reżyserami i ekspertami oraz warsztatach.
Program:
www.adarte.pl/jesien-filmowa

Buy_ticket
Przycisk_muza