Thumb_jonathan_2

07.11.2016

JONATHAN | GOŚĆ: Piotr J. Lewandowski reżyser filmu

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Piotrem Lewandowskim, które poprowadzi Bartosz Żurawiecki

Jonathan od wielu lat pielęgnuje ciężko chorego ojca prowadząc jednocześnie rodzinne gospodarstwo. W pracy pomaga mu ciotka, a wkrótce do domowników dołączy Anka, wolontariuszka wspierająca chłopca w opiece nad chorym. Atmosfera w domu nie jest najlepsza nie tylko z względu na ciężki stan ojca, ale też napięte relacje między nim a Marthą. Jonathan przypuszcza, że ma to związek ze zmarłą w jego dzieciństwie matką, o której od dawna na próżno próbuje się czegoś dowiedzieć. Sytuacja zaostrza się jeszcze bardziej, kiedy w domu pojawia się Ron, dawny przyjaciel ojca, który chce się nim zaopiekować. Chociaż z początku chłopak sprzeciwia się jego obecności, z czasem wyczuwa, że to Ron jest kluczem do wyjaśnienia rodzinnej, skrzętnie skrywanej, tajemnicy.

Pochodzący z Polski reżyser Piotr Lewandowski, który jest także autorem scenariusza filmu, w kameralnym obrazie opowiada poruszający rodzinny dramat. Jego siłą jest nie tylko świetnie opowiedziana historia, ale przede wszystkim doskonali aktorzy, z odtwórcą roli tytułowej, Jannisem Niewöhnerem na czele. Film miał swoją premierę na tegorocznym Berlinale w sekcji Panorama.

Piotr J. Lewandowski urodził się w 1975 w Warszawie. Najpierw studiował ekonomię i projektowanie graficzne w Warszawie i Londynie, później komunikację wizualną w Offenbach (Niemcy). Studia reżyserskie podjął w Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii. Zrealizował liczne filmy krótkometrażowe, serial telewizyjny Götter wie wir (Bogowie tacy jam my) oraz dokument Zwischen Erde und Licht (Pomiędzy niebem i światłem). Aktualnie pracuje nad kolejnym filmem kinowym König der Zigeuner (Król Cyganów).
Nagrody i wyróżnienia: First Feature Award Frameline, San Francisco 2016, Nagroda Publiczności, Salt Lake City 2016.

Buy_ticket
Przycisk_muza