Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_kino_na_granicy

27.10.2016

KINO NA GRANICY W DRODZE | CZESKI MARATON FILMOWY

Przystanek Poznań: Kino na Granicy w Drodze, czyli czeskie filmy w kinie Muza

Bilety 15 zł,
Karnet na dwa filmy 25 zł do kupienia w kasie i tutaj --> https://kinomuza.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/1361...

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! W październiku Kino na Granicy przyjedzie do Ciebie! Stanie się tak za sprawą specjalnego wydarzenia filmowego zatytułowanego Kino na Granicy w Drodze. W programie przedpremierowa projekcja filmów „Ja, Olga Hepnarova”, „Opieka domowa” oraz mini wykład Jacka Dziduszko o nowym kinie czeskim.

Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy w Drodze.

Kino na Granicy w Drodze zatrzyma się w Poznaniu 27 października. Bilety w cenie: 25 zł (karnet na dwa filmy) oraz 15 zł (pojedynczy seans) do kupienia w kasie kina Muza. Wszystkie osoby, które zakupią karnet na oba filmy, otrzymają specjalne torby z motywem Kina na Granicy w Drodze, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną akredytacje na 19. edycję Kina na Granicy oraz filmy DVD.

18:00 | Ja, Olga Hepnarová
eż. P. Kazda, T. Weinreb, 2016 (105')

Historia,która wstrząsnęła Czechosłowacją w latach 70-tych, a obecnie jest niemal zupełnie zapomniana. Olga Hepnarová zasłynęła tym, że wjechała ciężarówką w pełen ludzi przystanek tramwajowy. W trakcie policyjnych przesłuchań utrzymywała, że swego czynu dokonała z premedytacją. Życie zbrodniarki ukazane zostało w sposób pozbawiony tabloidowej ekscytacji i psychologicznych uproszczeń. Niejednoznaczność filmu znakomicie potęguje kreacja Michaliny Olszańskiej.

20:30 | Opieka domowa,
reż. S. Horák, 2015 (92')

To ciepły dramat, historia pielęgniarki środowiskowej Vlasty, której niestraszni najbardziej marudni pacjenci.
Nieoczekiwanie musi ona wejść w skórę swoich podopiecznych i stoczyć kolejną, jeszcze trudniejszą walkę z losem. Taki film mogli zrobić tylko Czesi. Przejmujący, trudny temat jest w nim podany z dystansem, gorycz przełamuje humor, a bezpretensjonalni bohaterowie wzbudzają sympatię mimo swoich wad. W rolach głównych Bolek Polívka i nagrodzona w Karlowych Warach Alena Mihulova.

Projekt współfinansowany
przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami
projektu są miasta: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

Buy_ticket
Przycisk_muza