Thumb_charlie__o_nierzem_foto

09.10.2016

European Art Cinema Day


09.10.2016 | 17:00
BILETY - 25 zł | Do końca września 20 zł

Wyjątkowy dzień, w którym kina art-housowe na całym świecie świętują. Święto kina europejskiego i okazja do pokazania różnorodności świata kina artystycznego. W dniu 9 października 2016 roku w kinach sieci CICAE (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Studyjnych) odbędzie się pierwszy European Cinema Art Day. W tym dniu w ponad 1.000 kin będziemy świętować różnorodność europejskiego kina. Wydarzenie ma na celu zademonstrować zaangażowanie kin artystycznych w szerzeniu różnorodności kulturowej. Europejski Dzień kina artystycznego pokaże siłę i znaczenie kin europejskich. W tym szczególnym dniu, CICAE pokaże, żekina są nadal publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełną ważną funkcję społeczną.

Kino Muza w ten wyjątkowy dzień postanowiło zaprezentować klasykę kina z muzyka na żywo.
Zagramy film CHARLIE ŻOŁNIERZEM, a oprawę muzyczną do filmu zapewnią zaprzyjaźniony z kinem zespół Czerwie.

CHARLIE ŻOŁNIERZEM
reż. Charlie Chaplin | USA 1918 | 46 min.

Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?

CZERWIE
Jest to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych.

Buy_ticket
Przycisk_muza