Thumb_serce_psa_plansza

14.09.2016

FILOZOFICZNE ŚRODY Z GUTEK FILM | SERCE PSA

14 września | 21:00 | PRZEDPREMIERA | Po seansie dyskusja

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.Najbliższa debata filozoficzna odbędzie się 14 września. Na te ciekawe i z pewnością owocne spotkania zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i lubiących podyskutować.
Uczestnicy zobaczą film

SERCE PSA
reż. Laurie Anderson | Francja, USA, 2015 | 75 min.

To film, który powstał niejako sam dla siebie i jest dziełem par exellence artystycznym, gdzie słowo i obraz ważą tyle samo co pauza. Opowieść wykracza poza tradycyjnie rozumianą fabularność, ale nie mieści się też w kategorii eseju. Luźno połączone ze sobą wspomnienia, inspiracje i cytaty stanowią dla reżyserki materiał poetycki, a piękno słowa nie tylko słychać, ale i widać – można zachwycać się urodą liter wydrukowywanych jakby na ekran. Jeżeli jednak ktoś poezję odrzuca w ogóle, może filmu Anderson nie zaakceptować. A może odwrotnie – do poezji się przekonać?

Spotkanie poprowadzi:

Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor „Czasu Kultury”, współpracuje z niezależnymi ośrodkami kultury: „Kolektywem
1A” oraz „Centrum Amarant” w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, estetyki oraz zjawiska „Nowej Fali” we współczesnym kinie greckim. Autor książki "Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności" (2015) .Publikował do tej pory m.in. w „Tekstach Drugich”, ”Przekładańcu”, „Kulturze Współczesnej” oraz „Kwartalniku Filozoficznym”

Buy_ticket
Przycisk_muza