Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_kino_dzieci_plansza

17.09.2016 - 25.09.2016

3. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

Ceny biletów: 14 zł indywidualny
12 zł grupowy (pow.10 osób na jeden seans) oraz Karta Rodziny Dużej .
Nie przyjmujemy rezerwacji na seanse weekendowe.

Ogólnopolski Festiwal Filmowy Kino Dzieci rusza we wrześniu. Już po raz trzeci Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza młodych i najmłodszych (od 4 do 12 lat) do udziału w filmowej przygodzie, tym razem pod hasłem „Małe i duże filmowe podróże”.

Festiwal to nie tylko projekcje filmowe ale także rodzinne warsztaty, które zachęcają do interpretacji filmów przez najmłodszych, spotkania branżowe i inne wydarzenia towarzyszące. Program festiwalu tworzy piękne i mądre kino, które zyskuje uznanie na światowych festiwalach filmowych i często jest pokazywane po raz pierwszy dla polskich widzów.

Projekcje, spotkania, filmowe śniadania, premiery – Kino Dzieci szykuje moc atrakcji w całej Polsce. Do Kina Muza w Poznaniu festiwal zawita w dniach 17 – 25 września. W konkursie o tytuł najlepszego
filmu rywalizować będzie osiem filmów pełnometrażowych, w tym dwa prosto z tegorocznego Berlinale. Rywalizować będą również bohaterowie filmów krótkometrażowych – młodzi widzowie w kilku kinach będą mogli wybrać swojego ulubionego bohatera. Nie zabraknie też prezentacji tych filmów, które podczas zeszłorocznej edycji Kina Dzieci spodobały się najbardziej. Ale to nie wszystko.

W ubiegłych latach prezentowaliśmy filmy w ramach sekcji narodowych: w 2014 – norweskich, 2015 – niemieckich. Podczas trzeciej edycji wspólnie z Instytutem Francuskim szykujemy wyprawę w świat kina francuskiego. Na ekranie zobaczymy krótkie metraże ze studia Folimage, takie jak „Leon i cztery pory roku”, czy wspaniały „Obraz” w reżyserii Jeana-Francoisa Laguionie. Na zwykłych projekcjach się nie skończy: będą też
wydarzenia malarskie i seanse z muzyką na żywo – zagrają dzieci pod okiem profesjonalistów z Instytutu Chopina.

To niejedyna podróż w naszym programie – do Japonii zabiorą nas filmy ze Studia Ghibli, tego samego, w którym powstały kultowe produkcje, takie jak „Mój sąsiad Totoro”, czy „Spirited Away: w krainie bogów”. Poza filmami szykujemy specjalne wydarzenia związane z krajem kwitnącej wiśni.

W programie Kina Dzieci znalazła się również premiera pięciu odcinków „Kacperiady” – serialu na podstawie opowiadań dla łobuzów autorstwa Grzegorza Kasdepke. Szykujemy też specjalne wydarzenia, przygotowane dla rodziców i opiekunów.

Buy_ticket
Przycisk_muza