Thumb_integracja_plansza_kino_muza

07.09.2016 - 08.09.2016

EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA 2016

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

7.09 środa godz. 17.00

wstęp wolny - wejściówki do odbioru w kasie w dniu projekcji od 14.00

Zestaw filmów:

Dla Soni reż. Sergio Milan, Hiszpania 2015, 8'

Sonia zawsze marzyła, by być częścią świata filmu. Niewidoma aktorka
udowadnia, że marzenia się spełniają.

To co jest możliwe reż. Michael Gitlin, USA 2015, 84'

Film portretuje społeczność niepełnosprawnych nowojorskich malarzy, rzeźbiarzy, muzyków i pisarzy działających w Żywym Muzeum. W twórczej przestrzeni realizują swoje pasje, a kreatywność i poszukiwania stanowią dla nich doskonałą terapię.


8.09 czwartek godz. 17.00

wstęp wolny - wejściówki do odbioru w kasie w dniu projekcji od 14.00

Zestaw filmów:

Królowa Śniegu i inne historie reż. Monika Grzybowska, Polska 2015, 30' (film z audiodeskrypcją)

Samotna kobieta próbuje sprostać roli matki, ale nie radzi sobie najlepiej. Niemowlę wciąż płacze, nie dając jej chwili wytchnienia i ściągając na nią karcące spojrzenia sąsiadów. Tylko 6-letnia dziewczynka daje jej trochę uwagi i zrozumienia. Tylko ona widzi w niej matkę, którą kobieta tak bardzo chciałaby
być.

Dobrze zapamiętuję reż. Cesar Roldan, Hiszpania 2014, 8'

Alzheimer i demencja to nie tylko dramat, ale również komedia z udziałem dziadków i wnuczków.

Michał reż. Piotr Januszkiewicxz, Polska 2015, 6' (film z audiodeskrypcją)

Michał film Piotr Januszkiewicza Do samotnej matki w podeszłym wieku wraca niepełnosprawny syn, Michał. Sytuacja życiowa zmusiła go do skonfrontowania się z samym sobą. Cały proces przemiany obserwuje jego matka.

Wyślę Wam kartkę reż. Anna Duda-Ziętek, Polska 2014, 54' (film z audiodeskrypcją)

Opowieść o Adzie, 16-letniej dziewczynie, która w przyszłości chce zamieszkać w Nowym Jorku, grać tam koncerty, adoptować dzieci i wozić jedzenie do Afryki. Tymczasem jej życie to cztery ściany sali na zamkniętym oddziale szpital dziecięcego, chemioterapia, dźwięk pompy i tęsknota za nieobecnym ojcem.

Buy_ticket
Przycisk_muza