Thumb_nm_plansza_1920x1080_muza_black

21.05.2016

​NOC MUZEÓW 2016 W KINIE MUZA „35 mm historii kina”

21 maja 2016 | 18.00 – 24.00

Zgłoszenia osób chętnych będziemy przyjmować telefonicznie (tel. 61 852 34 03) w dniu wydarzenia, od godz. 12.00.

Kino Muza działa od 1908 roku i jest jednym z najstarszych kin w Polsce, a nawet na świecie. Aktualnie jest wyposażone w najnowszy sprzęt projekcyjny w jakości 4K. Projekcje z taśmy 35 mm powoli stają się niecodzienną atrakcją. W związku z tym postanowiliśmy również w tym roku na jeden dzień stworzyć w Muzie muzeum. W tę wyjątkową noc będzie można obejrzeć, jak działa kino i na własne oczy zobaczyć jak jeszcze nie tak dawno temu wyświetlano filmy na całym świecie. W Noc Muzeów Kino Muza zaoferuje widzom ciekawe spotkanie z historią kina – poprzez możliwość wysłuchania opowieści o dziejach taśmy filmowej, zobaczenia i dotknięcia klasycznych sprzętów kinowych. Z głośników przemówi Tomasz Knapik, który będzie
przewodnikiem jednodniowego muzeum Kino Muza. W tym roku dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzania kabiny podczas normalnego seansu z taśmy 35mm - na darmowe projekcje zapraszamy każdego
chętnego, ogranicza nas tylko pojemność sali!

Zagramy legendarny film Jima Jarmusha „Kawa i papierosy”. Zapraszamy na 3 seanse. Projekcje odbędą się o 18:30, 20:30 i 22:30. Film przedstawia jedenaście krótkich epizodów przedstawiających rozmowy przy kawie i papierosach. Rozmawiają gwiazdy kina i muzyki takie jak Bill Murray, Iggy Pop, Cate Blanchett, Jack White, RZA, Tom Waits, Steve Buscemi i wielu innych.

Zapisy:

Zwiedzanie kabiny projekcyjnej Kina Muza odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 2016 w godzinach od 18.00 do północy. Wejścia będą odbywały się o pełnych godzinach w grupach 15-osobowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia osób chętnych będziemy przyjmować telefonicznie (tel. 61 852 34 03) w dniu wydarzenia, od godz. 12.00. Jedna osoba może zapisać maksymalnie 4 osoby. Każda zapisana osoba zostanie przypisana do konkretnej godziny wycieczki.

Zalecamy przyjście do kina 10-15 minut przed wyznaczoną godziną wejścia - jeśli któraś z zapisanych osób nie przyjdzie, a w kinie będą inni chętni, wówczas zostaną oni wpuszczeni na niewykorzystane miejsce. Prosimy więc o punktualność :)

CIUCIU PAJ poczas NOCY MUZEÓW w
KINIE MUZA
21 maja 2016
godz. 18.00 – 24.00
hol Kina Muza

A jeśli sztuka Was lekko zmęczy i pomiędzy Muzeum Narodowym a Wojska Polskiego npoczujecie, że dopadł Was głód, a obrazy mówić do Was zaczną, pędźcie czym prędzej do Kina Muza, gdyż tam ukojenie dla burczących brzuchów czekać będzie. W tę niezwykłą noc duet CIUCIU PAJ doładuje Wasze baterie, tak jak najlepiej potrafi. Karmić będziemy i słodko i wytrawnie. Znajdzie się coś dla koneserów serników, czekoladoholików i owocowych słodkości. Będą też konkrety, czyli znane i lubiane tarty wytrawne w kilku odsłonach, oczywiście zupka na rozgrzanie, a dla tych, co to ambitnie jak najwięcej chcą zobaczyć i czasu na spożycie brakuje, skomponujemy kanapki nieziemsko smaczne (bo z chleba z własnej, domowej piekarni) do zabrania w świat hen hen. Koniecznie zajrzyjcie bo Kino Muza też noc atrakcji dla Was ma!

Do słodkiego zobaczenia!

Buy_ticket
Przycisk_muza