Thumb_chronic_death

20.04.2016

FILOZOFICZNE ŚRODY Z GUTEK FILM | OPIEKUN

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.Najbliższa debata filozoficzna odbędzie się 16 marca. Na te ciekawe i z pewnością owocne spotkania zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i lubiących podyskutować.

Uczestnicy zobaczą film:
OPIEKUN
reż. Michel Franco | USA, 2015 | 93 min.
Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu „Pragnienie miłości” (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

Spotkanie poprowadzi:

Joanna Malinowska (1985) - Mgr filozofii (UAM) i sztuki (UAP), doktorantka w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz wykładowczyni w School of Form. Obszar jej zainteresowań badawczych obejmuje, między innymi, epistemologię, kognitywistykę, filozofię nauki i filozofię biologii. Prace artystyczne Malinowskiej zazwyczaj związane są bezpośrednio z jej pracą badawczą i często zahaczają o problematykę społeczną. Interesuje się zagadnieniami związanymi z różnymi przejawami wykluczenia społecznego, ideami kontrkulturowymi oraz nowymi technologiami.

Buy_ticket
Przycisk_muza