Thumb_mumi_duza

05.03.2016

MUMIA Z MUZYKĄ NA ŻYWO ZESPOŁU CZERWIE

Seans z muzyką na żywo.

Bilety 20 przedsprzedaż (do końca lutego) | od 1 marca 25 zł
POKAZ SPECJALNY, NA KTÓRY NIE WYDAJEMY DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK

Carl Laemmle Jr. nie ustawał w poszukiwaniach kolejnego materiału literackiego nadającego się do przełożenia na język ekranu – niestety, w temacie egipskich mumii, który fascynował go od czasu otwarcia grobu Tutanchamona, nie potrafił odnaleźć niczego wartościowego. Skorzystał więc z przerobionej przez jego scenarzystów historii o nieśmiertelnym magu Cagliostrze.Starożytna mumia – w tej roli Boris Karloff – zostaje powołana do życia w dwudziestym wieku. Charakteryzacja autorstwa Jacka Pierce'a i sprawna ręka reżysera Karla Freunda (który ponoć dowiedział się o swoim angażu na dwa dni przed rozpoczęciem zdjęć) sprawiają, że „Mumia” nie odstaje od swoich wielkich poprzedników.

Czerwie to niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Zespół angażuje się w różnorodne projekty teatralno-filmowo-plastyczne. Czerwie dały się już poznać m.in. na Międzynarodoym Festiwalu MALTA w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach. Zagrali dotąd ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura a zwieńczona pożegnalnym występem na PWST w Krakowie. W roku 2004 wydali oficjalnie album pt. "Padlina" z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka a w 2008 limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W 2012 roku ukazał się najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta "MELANŻ", uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych w 2012 roku w Polsce. W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły.


Buy_ticket
Przycisk_muza