Thumb_scandi-film-06

17.02.2016

FILOZOFICZNE ŚRODY | BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.Najbliższa debata filozoficzna odbędzie się 17 lutego. Na te ciekawe i z pewnością owocne spotkania zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i lubiących podyskutować.

Uczestnicy zobaczą film
BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ
reż. Grímur Hákonarson | Dania, Islandia, Norwegia, Polska, 2015 | 93 min.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Mroczkowski

Wieczny wędrowiec. Aktualnie realizuje swoje filozoficzne pasje w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu jako doktorant (2013). Autor pracy "Anty-psychiatria: filozofia i praktyka". Współzałożyciel i redaktor kolektywu myślowego Machina Myśli. Zainteresowania: filozofia stawania się, zoe, posthumanizm, transhumanizm, nowy materializm, estetyka egzystencji, poststrukturalizm, szeroko rozumiana cielesność i eksperymenty z nią związane.

Machina Myśli - portal internetowy poświęcony hybrydowym zagadnieniom z zakresu filozofii-nauki-sztuki. Działa od kwietnia 2014 roku. Działalność portalu jest realizowana poprzez szeroko rozumianą popularyzację (publikacje tekstów, warsztaty, seminaria, konferencje, spotkania dyskusyjno-filmowe itp.) oraz promowanie postawy krytycznego i twórczego myślenia-działania.


Buy_ticket
Przycisk_muza