http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

"> http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

">
Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_edu

24.08.2016 - 30.09.2016

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - ZAPISY TRWAJĄ

ZAPISY GRUP DO PROJEKTU pod linkiem:

http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

O PROJEKCIE

Kino Muza oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają do udziału w programie Filmoteka Szkolan. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Naszą ofertę kierujemy do szkół na wszystkich poziomach kształcenia. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.


Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Jest to autorski program o dziewięcioletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej Młodych Widzów. Od lat cieszy się uznaniem publiczności - Uczniów i Nauczycieli, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.


Patronują mu: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Filmowej. Popierają go m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr.


Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, podzielona na cykle tematyczne:

PRZEDSZKOLA

SZKOŁA PODSTAWOWA I-III

SZKOŁA PODSTAWOWA IV-VI

GIMNAZJUM

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

Wszystkie cykle składają się z 9 spotkań w ciągu roku. Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu, od października do kwietnia. Spotkania składają się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji dla chętnych uczniów. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty lub konkursy plastyczne. Ponadto, do wyświetlanych filmów przygotowaliśmy interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:

Małgorzata Kuzdra

edukacja@kinomuza.pl

61 852 34 03


Buy_ticket
Przycisk_muza