Thumb_dob_still_006_chiara_d_anna_as_evelyn

18.11.2015

FILOZOFICZNE ŚRODY Z GUTEK FILM | DUKE OF BURGUNDY

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.
Najbliższa debata filozoficzna odbędzie się 18 listopada. Na te ciekawe i z pewnością owocne spotkania zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i lubiących podyskutować. Uczestnicy zobaczą film „Duke of Burgundy. Reguły pożądania” reż. Peter Strickland.

Spotkanie poprowadzi:

Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor „Czasu Kultury”, współpracuje z niezależnymi ośrodkami kultury: „Kolektywem 1A” oraz „Centrum Amarant” w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, estetyki oraz zjawiska „Nowej Fali” we współczesnym kinie greckim. Autor książki "Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności" (2015) .Publikował do tej pory m.in. w „Tekstach Drugich”, ”Przekładańcu”, „Kulturze Współczesnej” oraz „Kwartalniku Filozoficznym”


Buy_ticket
Przycisk_muza