Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_czerwie-chaplin-internet1249723563

06.04.2013

"BRZDĄC? Charliego Chaplina z muzyką na żywo zespołu CZERWIE

?Brzdąc? Charliego Chaplina z muzyką na żywo zespołu Czerwie

6 kwietnia, sobota, godz.19.00

bilety: 25 zł

[nie przyjmujemy rezerwacji]

"Brzdąc" to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina-reżysera i Chaplina-aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca-podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów.

CZERWIE - niezale?na małopolska formacja prezentujaca dzwieki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansujac muzycznie, potrafia zagrac i do tanca i do różanca :-)
Grupa zawiazała sie spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region wystepami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju. Czerwie dały sie ju? poznac m.in. na Miedzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach oraz wielu innych festiwalach w Polsce i zagranica Zagrali dotad ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

Muzycy sa twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albosmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007),
co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiagnieciem. Sztuke wystawiono 50-krotnie w stolicy, była
emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura, Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie ?Poza kontrola? w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski.


W roku 2004 CZERWIE wydały album pt. "Padlina" m.in. z goscinnym udziałem Macka Malenczuka,
Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie goscił na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W roku 2012 ukazała sie najnowsza produkcja zespołu, ró?norodna stylistycznie płyta ?Melanż?uznana przez krytyków za jedna z najlepszych płyt wydanych w b.r
W miedzyczasie grupa tworzy muzyke do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły.


www.czerwie.com.pl

www.myspace.com/czerwie

www.facebook.com/czerwie

Buy_ticket
Przycisk_muza