Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_animuza_etiuda

29.10.2015

ANIMUZA - Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

Animuza powraca! Do następnej edycji festiwalu Animator nie pozwolimy Wam zapomnieć o świecie animacji i raz w miesiącu zaprosimy na specjalne pokazy.29 października o godzinie 19.00, w Kinie Muza pokażemy filmy nagrodzone podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2014. Bilety: 8 zł dostępne w kasie Kina Muza lub na stronie kina. Lista filmów nagrodzonych podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2014:Specjalny Złoty Jabberwocky dla najlepszej animowanej etiudy studenckiejCup No Naa No Koushi/Krowa w moim kubku od mleka, reż. Yantong Zhu, Japonia 2014, 11’

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Festiwal ma uznaną na świecie pozycję wśród tego typu imprez filmowych i z roku na rok zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród artystów i wybitnych osobistości świata filmu, jak wśród widzów, którzy licznie przyjeżdżają w tym czasie do Krakowa. W 2011 r., decyzją Rady Programowej ds. Oprawy Kulturalnej Polskiego Przewodnictwa w Radzie UE, Festiwal został włączony do Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Poza tym w latach 2012, 2013 festiwal uzyskał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „międzynarodowe wydarzenie filmowe”, a w roku 2014 został jej laureatem.

W tym roku festiwal oprócz obydwu głównych konkursów przygotowujemy szereg projekcji i spotkań towarzyszących: zaprezentujemy z okazji 100-lecia szwedzkiej animacji jej bogaty dorobek, zagłębimy się w wielokulturowy świat reklamy oglądając przedwojenne reklamy firmy Bata, reklamy Roya Anderssona oraz współczesne polskie reklamy animowane, pokażemy europejskie krótkie metraże z Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii i Rumuni. Program uzupełnią też stałe cykle programowe: „Autoportrety twórców animacji”, „Klasycy światowej animacji”, „Premiery najnowszych filmów animowanych ze świta”, „Przegląd najnowszych making of” i wiele innych, w tym obok filmowych projekcji: koncerty, wystawy, wykłady, warsztaty i pitchingi.

Buy_ticket
Przycisk_muza