Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_whisky-maly1273221515

19.10.2012 - 02.11.2012

WHISKY DLA ANIOŁÓW

WHISKY DLA ANIOŁÓW

reż. Ken Loach, Francja, Wielka Brytania, 2012, 101 min

Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną.


?Whisky dla aniołów?, najnowszy film Kena Loacha, stał się objawieniem tegorocznego festiwalu w Cannes. Ku zaskoczeniu publiczności, klasyk brytyjskiego kina społecznego tym razem zaprezentował komedię. Film został znakomicie przyjęty i uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury.

?Chcieliśmy sprawdzić się w nowym stylu, spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy? ? opowiada Paul Laverty, scenarzysta od lat współpracujący z Kenem Loachem. ?Już od pierwszych ujęć czuliśmy, że powstaje obraz baśniowy, pomimo że bohaterowie są jak najbardziej realni. Zależało nam, by poprzez swoje postawy życiowe, problemy i radości stali się bliscy widzowi, ale jednocześnie, by ich historia zawierała w sobie elementy magii.?

Tak powstała opowieść o czwórce przyjaciół, którzy spotykają się na życiowym zakręcie i postanawiają wykorzystać ostatnią szansę, by odmienić swój los. Czeka ich szkocki kilt, przygoda, której długo nie zapomną i? najdroższa whisky na świecie.

?Świat w oparach whisky pełen jest intrygujących sprzeczności. Odkąd usłyszałem o stadzie gęsi, strzegących magazynu z whisky, zrozumiałem, jaki dodatkowo niesie on za sobą potencjał komiczny? ? mówi Paul Laverty. ?Poezja i pijacki bełkot, mistyka, pieniądze, snobizm i czysta, prawdziwa przyjemność ? wszystko to składa się na miksturę o wielu poziomach znaczeń? ? dodaje.
Buy_ticket
Przycisk_muza