Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_ep_podcasty_muza_yt-12

07.04.2020

MUZA MOVIE | FILMOWY PODCAST ESTRADY POZNAŃSKIEJ

Jak zmieniło się Kino Muza od swoich narodzin w 1908 roku? Czy filmy, które urzekały nas dziesięciolecia temu, nadal mają siłę porywania tłumów? Jakie historie nie zostały jeszcze opowiedziane na dużym ekranie? Co sprawia, że w dobie streamingów, dresu i domowej kanapy, nadal ochoczo wyglądamy nowych premier w kinie? Jakie obrazy zmieniły naszą rzeczywistość i przeszły do popkultury?

Chcemy podzielić się z Wami tym, co na co dzień zajmuje nasze filmowe głowy i wywołuje największe fascynacje. W trakcie cotygodniowej audycji, zastanowimy się wspólnie nad tym, jak pojawienie się King Konga zmieniło kulturowe postrzeganie Empire State Building, co trzeba zrobić, aby bobry stały się zombie, dlaczego rolę wehikułu czasu - lodówki w Powrocie do przyszłości zastąpił DeLorean, czy można przeżyć upadek do wulkanu niczym Ridge z Mody na sukces i jak Hans Zimmer debiutował w MTV na początku lat 80. XX w. Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać plany filmowe, wypatrywać zbliżających się premier Kina Muza, śledzić najważniejsze festiwale i sprawdzać, jakie tematy są teraz najbardziej aktualne. Porozmawiamy o branży audiowizualnej, miejscach, których już nie ma, zgubionych w trakcie rowerowych kursów pomiędzy kinami szpulkach z taśmą 35 mm oraz naszych ulubionych twórcach i twórczyniach, a wszystko po to, żeby być z Wami w kontakcie i zwyczajnie zapytać niczym Joey: How you doin'?.

Dźwiękowe spotkania prowadzi Dorota Reksińska, która na co dzień czuwa nad programowaniem wydarzeń i repertuarowym kalendarzem, w duecie z zaproszonym do każdej audycji gościem lub gościnią, którzy związani są z Kinem Muza. Rozmowa będzie okazją do poznania różnych punktów widzenia i odkrywania tego, co u kogo wywołuje dzikość serca. 

Do usłyszenia!

MUZA MOVIE

Wszystkie odcinki znajdziecie tu: 
https://www.estrada.poznan.pl/series/muza-movie/

Nowa audycję możecie usłyszeć w każdy wtorek. 

Więcej podcastów Estrady Poznańskiej tutaj: 
https://www.estrada.poznan.pl/podcasty/


Buy_ticket
Przycisk_muza