Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_kino___wino_hd_poziom_02_2020

23.02.2020

KINO & WINO | NATURA, KOBIETY I WINO

Nowy nieregularny cykl w Kinie Muza realizowany z Fundacją SPOT. to połączenie seansu filmowego o tematyce winiarskiej i kulinarnej z prelekcją ludzi profesjonalnie lub hobbistycznie zajmujących się winem. Opowiadamy o tym co kryje w sobie wino i jego historia, w jaki sposób łączy ludzi i kultury. Za pośrednictwem ekranu i gości podróżujemy i poznajemy, poprzez kulturę winiarską, kulturę szeroko pojętą. To seanse i spotkania dla ludzi, którzy chcą wino poznać bliżej i zakochać się w nim.

W lutym proponujemy tytuł ''NATURA, KOBIETY I WINO'' w reżyserii Giulia Graglia, portretujący cztery fascynujące kobiety, które przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn.➡ Niedziela| 23.02 | godz. 18:00 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


''NATURA, KOBIETY I WINO''

reż. Giulia Graglia | Włochy, 2011 | 77 min.


Słynne powiedzenie "wino, kobiety i śpiew" w filmie włoskiej dokumentalistki nabiera nowego znaczenia! Giulia Graglia portretuje cztery fascynujące kobiety, które przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn.

Zdradzając sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i trunku, który stał się ich największą dumą. Cztery zupełnie różne kobiety, które łączy pasja do tworzenia wina. Ich codzienne życie wypełnia ciężka, fizyczna praca - warunek konieczny, by uzyskać odpowiednie plony, a z nich wyjątkowej jakości ekologiczne wino. Każda z producentek opowiada swoją historię na tle innej pory roku ukazując, wymagającą całkowitego oddania, pracę w winnicy na różnych jej etapach. Odwaga, wytrwałość i determinacja pozwoliły bohaterkom dokumentu osiągnąć na przestrzeni lat zasłużony sukces - uznanie klientów, a co szczególnie trudne - także branży, w której prym wiedli dotąd mężczyźni.

Pokazując cały proces tworzenia i sprzedaży wina włoska reżyserka dotyka szerszego zjawiska społecznego i kulturowego - zacierania się granic pomiędzy światem kobiecym i męskim, i zmieniającego się tradycyjnego podziału ról. Podkreśla też znaczenie bliskości z naturą, związku człowieka z przyrodą i ziemią - więzi, którą najlepiej zdają się rozumieć kobiety.


Buy_ticket
Przycisk_muza